Konkurs na operatora MUX-8 później. UKE przedłuża konsultacje
Prezes Urząd Komunikacji Elektronicznej przedłużył do 9 stycznia 2015 roku termin składania stanowisk w konsultacjach, które dotyczą konkursu na rezerwację częstotliwości na multipleksie ósmym.
Postępowanie konsultacyjne ruszyło 20 listopada br. i miało pierwotnie zakończyć się 22 grudnia. - Powodem przedłużenia terminu były wnioski uczestników rynku idące w tym kierunku - mówi Wirtualnemedia.pl Dawid Piekarz, rzecznik prasowy UKE.
Piekarz nie ujawnia, ile już stanowisk wpłynęło do Urzędu. Szczegóły instytucja poda dopiero po zakończeniu konsultacji. Wówczas Urząd ogłosi konkurs na operatora ósmego multipleksu obejmującego częstotliwości naziemne z zakresu 174-230 Mhz.
Pod koniec ub.r. zainteresowanie częstotliwościami na MUX-8 wyraziło w sumie 19 podmiotów. Były to takie firmy jak Emitel, Telewizja Polska, ZPR, Info-TV-FM (spółka kontrolowana przez Cyfrowy Polsat), Kino Polska TV, Agora, Telewizja Puls, Discovery Polska, TVS, TVR, Telestar, Michał Winnicki Entertainment, ITI Neovision, Platforma Mediowa Point Group, Pressmedial, Alvernia Studios, Rdf2, Bcast i Uplink (stanowiska TV Puls i PMPG wpłynęły do UKE po terminie, dowiedz się więcej).
Po wyborze operatora MUX-8 Krajowa Rada ogłosi konkurs na cztery stacje, którym udzieli koncesji na nadawanie na nowym multipleksie. Poza tymi czterema miejscami trzy sloty na MUX-8 otrzyma też Telewizja Polska - może na nich umieścić kanał HD i SD lub trzy kanały w SD. Jak już informowaliśmy, publiczny nadawca prawdopodobnie na tym multipleksie uruchomi kanał TVP Kultura HD (więcej na ten temat)
Dołącz do dyskusji: Konkurs na operatora MUX-8 później. UKE przedłuża konsultacje
Przy takim tempie prowadzenia procesu koncesyjnego zastanie nas kolejna wojna światowa. Co za baran wymyślił, że powodem do przedłużenia konsultacji są wnioski uczestników. Co ma piernik do wiatraka, chyba, że UKE nie zależy na tym aby w szybkim terminie wprowadzić nowe kanały w NTC. Bo tak to wygląda.