Wijas: Polskie Radio w tym roku nie straci płynności
Robert Wijas p.o. prezesa Polskiego Radia w rozmowie z portalemWirtualnemedia.pl przyznaje, że sytuacja publicznej rozgłośni niejest dobra, a najważniejszą informacją dla zarządu jest sposób ipoziom finansowania mediów publicznych od stycznia 2010 roku.
- W 2008 roku otrzymaliśmy z abonamentu o 35 mln zł mniej niżwynikało to z planu. W pierwszym półroczu tego roku wpływy były o 7mln zł mniejsze niż zakładała to KRRiT - przyznajeWijas. Dodaje, że gdyby ubytek abonamentu byłjeszcze większy, a władze PR, nie podjęłyby działańoszczędnościowych to w dobie spowolnienia gospodarczego spółkamogłaby stracić płynność finansowa.
Mimo tego, że sytuacja nie napawa optymizmem, władzePolskiego Radia zapewniają, że do utraty płynnościnie dojdzie w tym roku. Przyczyniają się do tego zakrojone naszeroką skale oszczędności. - Jeśli zaś chodzi o koszty zmiennerobimy to - zdaje się - na granicy akceptowalności przezpracowników - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Robert Wijas. Wwyniku poczynionych oszczędności najbardziej ucierpielidziennikarze, gdyż w znaczącym stopniu został zmniejszony budżethonoracyjny.
Kwestie finansowe miały także wpływ na odsunięcie w czasieprzeformatowania PR Euro w całodobowy kanał informacyjny. Jakzapewnia Robert Wijas, PR Euro będzie nadawać w niezmienionejformie przynajmniej do końca br. Ambitne cele zarząd spółki stawiatakże przed mającym ruszyć w tym roku portalem informacyjnym.Zgodnie z prognozami, ma on nie tylko utrzymywać się z środkówkomercyjnych, ale także ma generować Polskiemu Radiu znacznydochód.
Robert Wijas podkreśla również, żeubiegłotygodniowe zamilknięcie Programu Drugiego miało być głosemPolskiego Radia w toczącej się dyskusji o stanie mediówpublicznych, w której politycy i opinia społeczna zajmują sięgłównie sprawami zwiazanymi z TVP zapominając o Polskim Radiu.
Dołącz do dyskusji: Wijas: Polskie Radio w tym roku nie straci płynności