SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2024? Ostatnie dni na zgłoszenia

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznego plebiscytu Młodzieżowego Słowa Roku. Czas na przesyłanie propozycji mija już 5 listopada. 

Wydawnictwo Naukowe PWN przypomina o trwającym plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Do konkursu można zgłosić słowo, które najlepiej oddaje ducha współczesnej młodzieży i kształtuje nowe trendy językowe.

Pierwszy etap plebiscytu kończy się 5 listopada. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie sjp.pwn.pl.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury wyłoni finałową dwudziestkę, konsultując swoją decyzję z młodzieżowym zespołem doradczym.

W II etapie plebiscytu, tj. od dnia 13 do 30 listopada internauci zdecydują w kolejnym głosowaniu, które z dwudziestu finałowych słów zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2024. Dodatkowo zostanie przyznana Nagroda Jury za zgłoszenie najciekawszego słowa wraz z jego definicją. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi na początku grudnia 2024.

Młodzieżowe Słowo Roku wybieramy od dziewięciu lat

To już dziewiąta edycja konkursu Młodzieżowe Słowo Roku, w którym wybierane są najpopularniejsze słowa, wyrażenia i określenia używane przez młodych ludzi w roku 2024. 

W 2023 roku zwyciężyło słowo „rel”, a Nagrodę Jury otrzymało „oddaje”. Młodzieżowym Słowem Roku zostawał już "śpiulkolot". Tuż za nim uplasowała się "naura", a trzecie miejsce zajął zwrot "twoja stara".

W 2020 roku po raz pierwszy w historii plebiscytu kapituła konkursu Młodzieżowe Słowo Roku postanowiła, że nie wyłoni zwycięskiego słowa. Konkurs, który miał służyć refleksji nad językiem, stał się areną walki na słowa – podali jurorzy w werdykcie.

Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Jego celem jest wyłonienie najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń. Jak jednak wyjaśniają organizatorzy, Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęściej używane w danym roku.

Dołącz do dyskusji: Co zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2024? Ostatnie dni na zgłoszenia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żanet
to jest ciekawe jak jezyk ewoluuje. chociaz licze ze slowem roku zostanie w koncu cos co znam :D
1 0
odpowiedź
User
żanet
to jest ciekawe jak jezyk ewoluuje. chociaz licze ze slowem roku zostanie w koncu cos co znam :D
0 0
odpowiedź