SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polsce rośnie sprzedaż odbiorników radiowych. Udział DAB+ to 6,7 proc.

Rynek urządzeń pozwalających na odbiór stacji radiowych  w FM, DAB+ czy przez internet wyniósł w 2023 roku 1,1 mln sztuk - wynika z danych GfK udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl. To wzrost o 14 proc. w porównaniu z 2022 rokiem.

Dołącz do dyskusji: W Polsce rośnie sprzedaż odbiorników radiowych. Udział DAB+ to 6,7 proc.

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radiosłuchacz
Wg mnie DAB+ to historia, rewolucja technologiczna która jak wiele innych ominęła nasz kraj. Kto miał w samochodzie nawigację i wiechał choćby do Czechosłowacji ten wie, że DAB to nie tylko audio, ale dzisiaj wchodzi 5G i wszystko przejmie, wg mnie pojawią się radia internetowe z eSIM które podepniemy do swojego pakietu.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Czy faktycznie podczas np. jazdy samochodem zajmujemy się "grzebaniem" w stacjach naszego DAB+ ?

Wrzuć do multipleksu ogólnopolskiego programy o zasięgu ponadregionalnym jak Antyradio, Chilli Zet, RMF Maxxx, TOK FM, Złote Przeboje itp. Po rozszerzeniu zasięgu na cały kraj, zmieni się udział programów. DAB+ zyska i też te programy.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
dzisiaj wchodzi 5G i wszystko przejmie, wg mnie pojawią się radia internetowe z eSIM które podepniemy do swojego pakietu.

Odbiorniki z wifi istnieją już od 18-19 lat. Jakoś nie zmieniły rynku i udziału stacji w rynku. Odbiorniki samochodowe z UMTS, LTE i 5G nie są jakimś nowym wynalazkiem. Udział stacji nie uległ wielkim zmianą. W przypadku UMTS radio miało wówczas podczas jazdy czkawkę. Z LTE polepszyła się sytuacja, no odbiorniki mieli większą pamięć. Wpływ ich na rynek jest niszowy.
odpowiedź