SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

Postawienie w stan likwidacji lokalnych rozgłośni radiowych to szansa na ocenę ich sytuacji finansowej. Weryfikację sposobów zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń. I na walkę z upolitycznieniem, które za rządów PiS osiągnęło taki stopień, że nawet prezentacja kultury, była mu podporządkowana. W jakim kierunku powinno pójść „nowe” radio regionalne, żeby spełniało swoje zadania informacyjne, kulturotwórcze i sprzyjało budowaniu społeczeństwa obywatelskiego? Jak powinno być finansowane? Pytamy medioznawców.

Dołącz do dyskusji: „Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
Z ostatnich zdań mam rozumieć że chcą usieciowić radio regionalne? To po co ta wykładnia o znaczeniu radia regionalnego, jakie piękne idee że sobą niesie jak na końcu plaskacza w twarz że radio będzie zarządzane z Warszawy z góry ustalonym schematem? I jeszcze to połączenie z ośrodkami regionalnymi TVP czy obniżenie kosztów funkcjonowania (one akurat już są bardzo niskie, aż za tak że wiele rozłośnii regionalnych jest niedoinwestowanych).
12 2
odpowiedź
User
jones
Zrobić sieć. Program powinien byc nadawany z Warszawy. W połówkach godzin trzyminutowe dziury na wiadomości regionalne plus maksymalnie cztery godziny na program lokalny. Zatrudnienie w rozgłośniach regionalnych - maks. 25 osób.
6 17
odpowiedź
User
Pan z tv
Nie można mówić o wolności dziennikarzy bez ograniczenia ingerencji wydawcy dnia w szykowane materiały. Rola wydawców w to co się działo przez 8 lat jest praktycznie w ogóle nie zauważona. Masz dograć to i to, tak i tak, a w ogóle to zmień tu i tam. I wypuszczasz coś co stanowi ogryzek Twojej pracy, pod twoim nazwiskiem i z twoim głosem. Dziwię się, że medioznawcy nie są tego świadomi. Wydawca zamiast być wsparciem dla reporterów stał się egzekutorem propagandy w białych rękawiczkach. Jeśli mówimy o odpolitycznieniu mediów, to należy zacząć od tych właśnie osób które istnieją na zewnątrz tylko jako imię i nazwisko na tyłówce serwisu informacyjnego.
13 2
odpowiedź