SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio chce sprostowania informacji o liście w obronie Marcina Majchrowskiego, bo zamiast podpisów są nazwiska

Polskie Radio skierowało m.in. do redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” i Wirtualnemedia.pl wniosek o sprostowanie informacji o liście przedstawicieli środowiska muzycznego w obronie Marcina Majchrowskiego, zwolnionego dziennikarza Dwójki. Nadawca podkreśla, że pod listem nie ma odręcznych podpisów popierających go osób, tylko lista ich nazwisk.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio chce sprostowania informacji o liście w obronie Marcina Majchrowskiego, bo zamiast podpisów są nazwiska

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Sprostowaniu podlegają treści nieprawdziwe lub nieścisłe. I tyle.
Czyli w tym przypadku wiadomość byłaby nieprawdziwa lub nieścisła, gdyby osoby, których nazwiska wskazano, w rzeczywistości nie podpisały się pod listem.

Nie podlega "sprostowaniu" na przykład działanie polegające na przepisaniu odręcznego listu do redakcji na formę drukowaną lub odręcznych podpisów na ich drukowane odpowiedniki. Działanie takie nie jest tworzeniem informacji, lecz tylko edycją.

ergo:

Sprostowaniu nie podlega forma graficzna - odzwierciedlenie pisma ręcznego czcionką, rzeczywiście dokonanych podpisów odręcznych.
odpowiedź
User
Petrol z Maltretingu
Basia już zupełnie oszalała. Czy ktoś może tej pani powiedzieć, żeby się już nie ośmieszała i nie kompromitowała radia?

Ona nie ośmiesza ani nie kompromituje radia. Zrobiła dla Polskiego Radia dużo dobrego i chwała jej za to. Konserwatywni słuchacze doceniają zmiany.

Jestem konserwatywnym słuchaczem i doceniam - nogami. Trójka trzyma się obecnie jedynie muzycznie, informacje i publicystyka to w zatrważającym stopniu propagandowa młócka, fundowana coraz bardziej warsztatowo żenującymi metodami. To obraza konserwatywnego słuchacza, chociaż rozumiem, że może pieścić uszy tych, dla których sądy sądami, ale TKM i sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Z PRL najwyraźniej ciężko wyrosnąć.
odpowiedź
User
j
do przesłanego pisma pani prawnik powinno być też dołączone upoważnienia podpisane przez kierownictwo, a tego brak....
odpowiedź