SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszył podcast serwisu Ofeminin.pl „Tak mamy”

W poniedziałek ruszył podcast „Tak mamy” serwisu Ofeminin.pl (Ringier Axel Springer Polska). Prowadzą go naczelna Ofeminin.pl Martyna Wyrzykowska oraz dziennikarka Natalia Hołownia.

Gościniami podcastu są inspirujące kobiety, które zachęcają do dyskusji na tematy związane z macierzyństwem (fot. materiały prasowe) Gościniami podcastu są inspirujące kobiety, które zachęcają do dyskusji na tematy związane z macierzyństwem (fot. materiały prasowe)

„Tak Mamy” to nie tyko podcast o macierzyństwie – autorki skupiają się na relacji mamy z dzieckiem, ale też na relacji mam z innymi mamami oraz na przeżyciach kobiet związanych z zachodzeniem lub niezachodzeniem w ciążę.

„Tak Mamy” to rozmowa o różnych stylach macierzyństwa, pokazująca rozmaite punkty widzenia matek i na matki. Program ma obalać tematy tabu, szukać bohaterek, które inspirują, wzruszają, prowokują. Marka Ofeminin od kilku już lat działa w sferze wspólnotowości i traktuje ten obszar edukacyjno-misyjnie. Podcast jest kolejnym formatem, który odpowiada na potrzeby kobiet, które czują, że temat macierzyństwa to nie tylko „słodkie” chwile, ale czasami walka o ciążę, o zdrowie dziecka czy mierzenie się z brakiem wsparcia bliskich w problemach emocjonalnych.

Gościniami podcastu są inspirujące kobiety, które zachęcają do dyskusji na tematy związane z macierzyństwem. Będą wśród nich gwiazdy, influencerki, przedsiębiorczynie i ekspertki w dziedzinach związanych z życiem kobiet. Gościnią premierowego odcinka jest Małgorzata Rozenek-Majdan, która opowiada o prawdziwych kosztach in vitro, o tym jak wieloletnie starania o dziecko wpływają na życie seksualne i zdradza, dlaczego prawie zostali wyrzuceni z mężem - Radkiem Majdanem - z hotelu po tym, jak zrobili test ciążowy.

„Kiedyś myślałam, że ikona feminizmu to samodzielna singielka. Pełnię mojego feminizmu odkryłam jednak dopiero na szpitalnej sali wśród innych ciężarnych kobiet. Dopiero jako mama nauczyłam się naprawdę ufać innym dziewczynom, słuchać ich i zwierzać się z najbardziej intymnych szczegółów. Odbyłam dziesiątki rozmów o poronieniach, porodach, aborcjach, o staraniach, żeby zajść i żeby nie zajść. I ciągle mam poczucie niewygadania, wciąż za często słyszę »szkoda, że nie wiedziałam, że ktoś jeszcze ma tak jak ja«. Dlatego powstaje ten podcast - z potrzeby stworzenia przestrzeni do szczerych rozmów o macierzyństwie, które bywa kolorowe, pełne wyzwań, albo wcale nie przychodzi. I o tym, że każda z tych opcji jest równie w porządku” – opisuje cytowana w komunikacie Martyna Wyrzykowska.

Gościniami drugiego odcinka będą aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska i Zosia Zochniak, prowadząca portal fundrisingowy Ubraniadooddania.pl.

Nowe odcinki będą ukazywać się co tydzień, w poniedziałki. Podcastu można słuchać w Onet Audio oraz na platformach streamingowych. To kolejny podcast serwisu Ofeminin.pl, po „Czego pragną dziewczyny”, który działa w obszarze wspólnotowości i wspiera kobiety w urealnieniu misji #sisterhood.

Startowi podcastu towarzyszy promocja w Onet Rano, w serwisach RAS Polska oraz w social mediach. Działania wsparte są materiałami redakcyjnymi przygotowanymi przez redaktorki serwisu Ofeminin.pl. Komunikacja marketingowa została przygotowana przez Dział Marketingu Ringier Axel Springer Polska i wykorzystuje autorską grafikę przygotowaną przez ilustratorkę Izabelę Kacprzak.

W ub.r. przychody sprzedażowe Ringier Axel Springer Polska zmalały o 7,3 proc. do 549,05 mln zł, zysk netto - z 28,4 do 23,03 mln zł, a liczba pracowników etatowych - o 60 do 1 332.

Dołącz do dyskusji: Ruszył podcast serwisu Ofeminin.pl „Tak mamy”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cudowny
No i dobrze. Kiedyś był magiel, targ, teraz są podcasty.
0 0
odpowiedź
User
Ten Sam Wojtek 1
Skoro zapowiedziano obalanie tematów tabu, to proszę bardzo: kupowanie kolorowych dzieci z innych kontynentów, pozbawianie kontaktu z ojcem dzieci białych. Tematów nie braknie.
0 0
odpowiedź