SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image wyprodukowało odcinek serii "Miłość, śmierć i roboty" Netfliksa. "Różnorodność krótkich form"

Netflix zaprosił do współpracy przy serii animacji Tima Millera i Davida Finchera "Miłość, śmierć i roboty" zespół Platige Image. - Podstawą tej serii jest różnorodność, odważność, krótkie formy, z których każda daje coś świeżego, nowego - ocenił Damian Nenow, reżyser odcinka "Rybia noc", które powstawało w polskim studiu.

„Miłość, śmierć i roboty” to osiemnastoodcinkowy zbiór animacji dla dorosłych widzów, który kilka dni temu zadebiutował na Netflixie. Poszczególne filmy reprezentują stylistyki od fantasy, przez science-fiction po parodie i czarne komedie.

Zespół animatorów ze studia Platige Image pracował przy stworzeniu jednego z odcinków cyklu „Miłość, śmierć i roboty”. "Rybia noc" to zamknięta w 10-minutowym odcinku historia dwóch akwizytorów, którzy przez zepsuty samochód utkwili na środku pustyni. W nocy są świadkami nieoczekiwanych i abstrakcyjnych zdarzeń nie z tego świata. Scenariusz, autorstwa Philip Gelatt, to adaptacja opowiadania "Fish night" Joe R. Lansdale’a z 1982 roku.

Platige Image pracowało nad animacją razem z fachowcami ze studia Blur (należącego do Tima Millera, współtwórcy serii "Miłość, śmierć i roboty"). Prace nad animowaniem "Rybiej nocy" trwały od maja ubiegłego roku, a cały proces developmentu około roku.

- Platige Image od początku swojego istnienia jest zaangażowany w produkcję filmów krótkometrażowych. Dostaliśmy zaproszenie od Tima Millera i Davida Finchera do współpracy przy realizacji projektu, który wymyślili wiele lat temu - mówił na spotkaniu poświęconemu serii Artur Zicz, producent "Rybiej nocy".

Za animacje w "Rybiej nocy" odpowiada Rafał Wojtunik, który pracował m.in. przy "Jeszcze dzień z życia" o Ryszardzie Kapuścińskim. Muzykę skomponował Paweł Górniak. Udźwiękowieniem filmu zajęło się studio Platige Sound.

Podstawą tej serii jest różnorodność, odważność, krótkie formy, z których każda daje coś świeżego, nowego - ocenił z kolei reżyser "Rybiej nocy" Damian Nenow. - To są rzeczy, których nie damy rady zrobić jak fabryki, dlatego znaleźliśmy się w tym gronie [studiów współpracujących z Netflixem - przyp.], takich miejsc jest może dziesięć na świecie - dodał.

Netflix dociera z animacją do mainstreamu

Na środowym spotkaniu z dziennikarzami twórcy "Rybiej nocy" mówili również o współpracy z Netfliksem.

Producent Artur Zicz stwierdził: Z jednej strony zarzuca się Netfliksowi rolę hegemona, kogoś, kto pożera content całkowicie. Z drugiej umożliwia dotarcie do ludzi  którzy w innej sytuacji nie poszliby do kina na taki film, albo nie śledziliby go w tradycyjnych kanałach telewizyjnych. - Mając do wyboru serwis streamingowy, miejsce, w którym ten content czeka na obejrzenie w dowolnym momencie, to świetna szansa dla nas jako twórców, ale też dla widzów przede wszystkim - ocenił Zicz.  

Zdaniem Damiana Nenowa, Netflix serią "Miłość, śmierć i roboty" może otworzyć nowy rozdział w historii rozwoju animacji.

- Animacja została trochę zaszufladkowana przez kino familijne, opowieści o zwierzątkach i minionkach. Animacja to jest estetyka, która ma być odważna, eksperymentować z formą. Natomiast dostała szufladkę filmów, które są puszczane w kinach dla dzieci. Fincher z Millerem chcą zrobić coś nowego. To otwiera pewną bramę do tego, by sprzedać to, czym jest animacja, z jej sercem i duszą - powiedział Nenow.

Platige Image odpowiada za trailery do gry "Wiedźmin", Metro Exodus czy God of War. W studiu tym powstawał film "Katedra" Tomasza Bagińskiego

Dołącz do dyskusji: Platige Image wyprodukowało odcinek serii "Miłość, śmierć i roboty" Netfliksa. "Różnorodność krótkich form"

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenek
Przepraszam bardzo, ale eksperyment z formą jest obcy PI. To jest niestety najbardziej zachowawcze studio w PL i niestety bliżej mu do szmiry niż jakiekolwiek sztuki. Niech robią te morlinki i inne packshoty.
odpowiedź
User
zeb47
o kurcze a co to jest odważność ;)
odpowiedź
User
soroka
Czy ktoś się w końcu zorientował, skąd się wzięła nazwa „Platige Image”?

Przecież to jasne! „Platiż Imaż”. A więc „Platisz i masz”.

😉😎
odpowiedź