SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tajemniczy kanał na multipleksach naziemnych. „Testujemy HbbTV”

Na multipleksach eksperymentalnych i lokalnych Grupy MWE pojawił się kanał telewizyjny o ID: Test. Nadaje telezakupy, a emisji nie towarzyszy logo. - Testujemy HbbTV - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel firmy.

Kanał telezakupowy TV Okazje Kanał telezakupowy TV Okazje

Stację można oglądać za pośrednictwem multipleksów eksperymentalnych w Katowicach i Szczecinie, a także multipleksów lokalnych w Jeleniej Górze (MUX-L1) oraz we Wrocławiu i Świdnicy (MUX-L4). Tajemniczy kanał emituje m.in. reklamy robota kuchennego za „jedyne” 599 zł.

Firma Winnickiego pracuje nad portalem HbbTV

Grupa MWE zapowiada uruchomienie w 2023 roku serwisu streamingowego na telewizory i przystawki do Smart TV. Ponadto intensywnie pracuje nad stworzeniem portalu telewizji hybrydowej. Obecnie polscy widzowie naziemni mogą korzystać z aplikacji HbbTV TVP GO, TVP VOD, Polsat Go, Legia TV oraz serwisów Emitela z programem telewizyjnym i rozgłośniami radiowymi.

Do odbioru telewizji hybrydowej konieczne jest podłączenie telewizora do internetu. TVN Warner Bros. Discovery szacuje, że 800 tys. urządzeń w Polsce posiada aktywną usługę HbbTV. Za jej pośrednictwem firma wdrożyła technologię reklam adresowalnych DAI. Najwięksi polscy nadawcy chętnie bowiem wykorzystują telewizję hybrydową do oferowania aplikacji reklamowych. Irytuje to część widzów, którzy wyłączają funkcję HbbTV.

Zmiany na multipleksach Grupy MWE

Poza pojawieniem się tajemniczego kanału telezakupowego, w MUX-L1 stacja TVC jest teraz nadawana w wysokiej rozdzielczości (HD), zamiast standardowej (SD). W skład tego multipleksu wchodzą: Echo 24 HD, Filmax, Home TV, Junior Music, Nuta Gold, Nuta.TV, Power TV HD, Stars.TV, TV Dami/TV Bolesławiec, TV Okazje, TVC i Xtreme TV. Do oferty MUX-L4 (Wrocław, Świdnica) dodano kanał Power TV HD w jakości SD.

Zobacz także: Multipleks lokalny w kolejnym mieście najwcześniej w połowie stycznia

W multipleksach testowych MWE doszło też do zmiany parametru FEC (korekcja błędów) z 2/3 na 3/4. Doprowadziło to do zwiększenia pojemności multipleksów (mogą pomieścić więcej kanałów telewizyjnych), ale jednocześnie odbiło się na zasięgu MUX-ów. Część widzów na forach dyskusyjnych narzeka na utratę sygnału multipleksów Winnickiego.

Dołącz do dyskusji: Tajemniczy kanał na multipleksach naziemnych. „Testujemy HbbTV”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bolec1
Michał przetestuj proszę pasy łowickie
0 0
odpowiedź
User
precyzyjnie
Na ekranie widać napis TVokazje czyli jest nazwa stacji
0 0
odpowiedź
User
europolitan
Jaki tajemnicy kanał?
Przecież to TV okazję, a kanał już jest od kilku lat na rynku.
WP ŁŻE!
0 0
odpowiedź