Duży spadek słuchalności Trójki - Radio ZET, TOK FM i Antyradio do góry

W okresie od czerwca do sierpnia br. na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce znalazło się RMF FM. Największy wzrost słuchalności w zestawieniu zanotowały Radio ZET, TOK FM, Antyradio i Radio Wawa. Z kolei na czele spadków była Trójka - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,6 proc., po spadku względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,3 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na drugim miejscu umocniło się Radio ZET z udziałem na poziomie 13,7 proc., po wzroście względem fali czerwiec-sierpień 2017 o 0,5 pkt. proc. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu ex aequo z TOK FM, które awansowało z miejsca jedenastego na dziesiąte. Udział tej stacji zwiększył się do 2,3 proc.

Warto dodać, że przewaga RMF FM nad Radiem ZET zmniejszyła się z 11,7 pkt. proc. do 10,9 pkt. proc.

Podium uzupełnia publiczna Jedynka, której udział w rynku wyniósł 8,4 proc., po spadku o 0,5 pkt. proc.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jedynka-z-najwiekszym-wzrostem-sluchalnosci-o-poranku-w-dni-powszednie-audytorium-17-przed-eska ##

Z piątego na czwarte miejsce awansowała Eska - najwyżej będąca w rankingu sieć radiowa. Jej średni udział wynosząc 6,8 proc. się nie zmienił.

Na piątą lokatę spadła Trójka z wynikiem na poziomie 6,6 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 1 pkt. proc. Jednocześnie był to zdecydowanie największy spadek w zestawieniu.

W połowie maja br. redaktor naczelny radiowej Trójki Adam Hlebowicz i jego zastępca Szymon Sławiński zostali odwołani przez zarząd Polskiego Radia. Na nowego szefa stacji wybrano Wiktora Świetlika, a jego zastępcą został Wojciech Surmacz.

Wysokie wzrosty, wynoszące 0,4 pkt. proc., zanotowały dwie stacje: Antyradio i Radio Wawa. Wynik pierwszej stacji zwiększył się do 1,7 proc., a drugiej - do 1,4 proc.

19. miejsce z wynikiem na poziomie 0,4 pkt. proc. zanotowało Polskie Radio 24. Stacja ta jest nadawana analogowo od początku września ub.r., gdy przejęła ona częstotliwości wykorzystywane wcześniej przez Czwórkę. Dla porównania, Program IV Polskiego Radia w okresie od czerwca do sierpnia 2016 roku też miał 0,4 proc. udziału (stacja ta w zestawieniu również była 18.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Michał Kurdupski