WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Time Inc. ze słabszymi wynikami w III kwartale, chce sprzedać część majątku

Katarzyna Białek prezesem Time, a Marcin Gębala - ZPR Media. Renata Krzewska przechodzi do rad nadzorczych

2017-09-29 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Z początkiem października prezesem spółki Time zostanie Katarzyna Białek, a ZPR Media - Marcin Gębala. Zajmująca poprzednio oba stanowiska Renata Krzewska będzie wiceprzewodniczącą rad nadzorczych tych spółek. Ich zarządy zmniejszono do trzech osób. Firma zapowiada inwestycje w internet.

Od lewej: Renata Krzewska i Katarzyna Białek Od lewej: Renata Krzewska i Katarzyna Białek

- Renata Krzewska jest jednym z moich najbardziej zaufanych współpracowników, z którym pracuję od ponad 20 lat. Jako wiceprzewodnicząca rad nadzorczych spółek medialnych będzie mnie wspierać w zakresie kontroli właścicielskiej nad całą grupą - opisuje Zbigniew Benbenek, przewodniczący rad nadzorczych spółek ZPR Media i Time.

Renata Krzewska jest związana z Grupą ZPR Media od 1994 roku. Początkowo nadzorowała projekt powstawania wydawnictw informacyjnych w sektorze pism o tematyce budowlanej. W latach 1997-2001 była dyrektorem handlowym wydawnictwa Murator. W 2001 roku została dyrektor zarządzającą produktów wydawnictwa z zakresu budownictwa i architektury, a 2010 roku - dyrektorem generalnym Muratora, a prezesem ZPR Media i Time była przez ostatnie pięć lat.

Katarzyna Białek jest związana z Grupy ZPR Media od 1997 roku. Odpowiada za rozwój projektów internetowych, m.in. serwisów tematycznych, przedsięwzięć e-commerce, mobilnych wersji serwisów internetowych. Dotychczas była wiceprezesem w zarządach ZPR Media i Time. Nadal będzie też wiceprezesem IDMnet.

Z kolei Marcin Gębala w Grupie ZPR Media od ośmiu lat jest szefem działu controllingu, nadzoruje działania operacyjne, a także wspiera budowanie strategii biznesowej. Od dwóch lat zasiada w zarządzie spółki Promotor United Entertainment.

Jednocześnie zarządy spółek Time i ZPR Media zmniejszono do trzech osób. W pierwszym oprócz Katarzyny Białek są - jako wiceprezesi - Leszek Kozioł i Piotr Cichocki, natomiast w drugim - razem z Marcinem Gębalą wiceprezesi Ewa Lampart i Marek Białek.

Osoby odwołane z zarządów Time i ZPR Media nadal będą pełnić swoje funkcje operacyjne w Grupie ZPR Media. Konrad Łaski pozostaje dyrektorem handlowym w spółce Time, a także wiceprezesem IMDnetu. Ewa P. Porębska jest nadal wydawcą pism wnętrzarskich i redaktor naczelną „Architektury-murator”, a Bogusław Potoniec - dyrektorem programowym Grupy Radiowej Time.

Z kolei Tomasz Szakiel, który dotychczas łączył obowiązki prezesa zarządu Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych oraz wiceprezesa ZPR Media i Time, skupi się na zarządzaniu pierwszą z tych spółek.

- Doszedłem do wniosku, że konkurencja i zmieniające się warunki działania na rynku mediów wymagają zmiany w strukturze zarządzania spółkami medialnymi. Wprowadzamy więc rozdział personalny w zarządach największych spółek Grupy ZPR Media i zmniejszamy ich liczebność, co pozwoli nam skuteczniej działać operacyjnie i szybciej reagować na nowe wyzwania - podsumowuje Zbigniew Benbenek.

Grupa ZPR Media zamierza teraz inwestować mocniej w internet. Niebawem uruchomi nowy serwis internetowy, ale też nie wyklucza przejęć.

Autor: tw

Wiecej informacji: ZPR Media, Time, Katarzyna Białek, Marcin Gębala, Renata Krzewska

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia