WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Debata CMWP SDP o własności mediów: zostaliśmy skolonizowani, promowano obce wzorce, niezbędna dekoncentracja

Zbigniew Rytel i Anna Popek za Marcina Wolskiego i Marzenę Paczuską w zarządzie warszawskiego oddziału SDP

2018-02-26 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na prezesa warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich został wybrany Zbigniew Rytel, a do zarządu powołano również Piotra Jeglińskiego, Annę Popek, Elżbietę Ruman i Jacka Heroka. Poprzednio prezesem organizacji był Marcin Wolski.

Zbigniew Rytel, Anna Popek, fot. TVP Zbigniew Rytel, Anna Popek, fot. TVP

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze oddziału warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odbyło się w sobotę. Na prezesa wybrano Zbigniewa Rytla, który zastąpił na tym stanowisku dyrektora TVP2 Marcina Wolskiego.

Rytel to były lekkoatleta związany z TVP Sport. Jest scenarzystą i reżyserem wielu filmów dokumentalnych o sporcie, m.in. „Dzieci mniejszego Księcia”, „Krzysztof Wiłkomirski - najważniejsza walka”, „Idolka” i „PKOl - 90 lat na olimpijskim szlaku”. Wcześniej był m.in. członkiem zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Członkiem organizacji jest od 1999 roku.

Zbigniew Rytel zapowiedział, że jako prezes chciałby pomagać dziennikarzom w rozwoju zawodowym i wspierać ich w staraniach o lepsze warunki zatrudnienia. Planuje m.in. pozyskać środki na programy szkoleniowe

Do zarządu warszawskiego oddziału SDP wybrano również Piotra Jeglińskiego, Annę Popek. Jegliński to od wielu lat szef Wydawnictwa Editions, ostatnio głośno było o wysuniętym pod jego adresem przez m.in. Piotra Nisztora i Cezarego Gmyza zarzucie, że współpracował z byłymi agentami SB. Jegliński był już w poprzedniej kadencji członkiem zarządu warszawskiego SDP.

Anna Popek od 20 lat jest związana z Telewizją Polską, przez wiele lat współprowadziła programy „Kawa czy herbata” i „Pytanie na śniadanie”, występowała też w wielu innych programach, prowadziła wiele koncertów i uroczystości okolicznościowych. Wiosną ub.r. objęła funkcję szefową PAP Life - działu lifestylowego Polskiej Agencji Prasowej.

Elżbieta Ruman zajmuje się głównie tematyką religijną i społeczną, przygotowywała różne programy i reportaże. Ponadto współpracowała z Polskim Radiem, „Idziemy” i „Frondą”.

Jacek Herok współpracuję z kilkoma agencjami fotograficznymi i „Newsweek Polska”. Wcześniej był związany m.in. z pismami „Kulisy”, „Expres Wieczorny” i „Słowo”.

Nowy zarząd warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wybrano na trzyletnią kadencję. W poprzednim zarządzie oprócz Wolskiego i Jeglińskiego były Joanna Lichocka (zrezygnowała po tym, jak jesienią 2015 roku wystartowała w wyborach parlamentarnych) i Marzena Paczuska z Telewizji Polskiej.

W listopadzie ub.r. wyłoniony na kolejną kadencję został zarząd główny SDP. Prezesem organizacji pozostaje Krzysztof Skowroński, a członkami zarządu zostali Witold Gadowski, Jolanta Hajdasz, Mariusz Pilis, Aleksandra Rybińska, Jadwiga Chmielowska, Piotr Legutko, Stefan Truszczyński, Tadeusz Woźniak, Ireneusz Bruski, Maria Gietz i Marek Palczewski.

Autor: tw

Wiecej informacji: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Zbigniew Rytel, Anna Popek, Piotr Jegliński, Marcin Wolski

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia