WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

OLX, Wirtualna Polska i Gazeta.pl ze spadkami - YouTube i CDA mocno w górę (Gemius/PBI z grudnia 2017)

YouTube zrywa współpracę z twórcą, który pokazał w swoim filmie ciało samobójcy

2018-01-12 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

YouTube wycofał ze swojego programu reklamowego kanał Logana Paula. Twórca z ponad 15 milionami subskrypcji niedawno opublikował film z Japonii, na którym pokazał korpus ciała osoby, która popełniła samobójstwo przez powieszenie.

YouTube zrywa współpracę z twórcą, który pokazał w swoim filmie ciało samobójcy

W sylwestra Paul zamieścił film z japońskiego lasu Aokigahara u podnóża góry Fuji, zwanego także „lasem samobójców” ze względu na liczne akty samobójstw w tym miejscu. Youtuber występuje w filmie w kolorowej czapce z bohaterem bajki Toy Story, widać jak zaczepia odwiedzających las turystów i prosi o „lajki”. W kolejnych ujęciach wraz z grupą przyjaciół przechadzają się z kamerą po lesie. W pewnym momencie napotykają na zwłoki samobójcy. Paul na ten widok zareagował śmiechem i nie zatrzymał nagrywania. Youtuber podszedł do zwłok bliżej i sfilmował je z odległości ok. metra (na filmie pokazane są z blurem).

Widzowie byli oburzeni i przerażeni tym, co zobaczyli. Zresztą nie tylko oni – fala krytyki spadła na Paula ze strony mediów i innych twórców, na czele z PewDiePie’em – youtuberem z największą liczbą subskrypcji na świcie. Sprawę skomentował także w jednym z odcinków swojego vloga Krzysztof Gonciarz, który w przeszłości odwiedził „las samobójców” i nagrał na ten temat odcinek.

 

Krótko po publikacji Paul zdjął film z kanału i opublikował przeprosiny wraz z wyjaśnieniem, że „nie zrobił tego dla wyświetleń”.

 

Po kilku dniach na oburzającą treść zareagowały władze YouTube.

-  Wielu z was okazało swoją frustrację ze względu na brak komunikacji z naszej strony. Mieliście racje. Macie prawo wiedzieć, co się dzieje. Wiemy, że działania jednego twórcy mogą wpływać na działanie całej społeczności, więc wkrótce poinformujemy was o krokach, jakie podejmujemy, aby film nie trafił już nigdy do obiegu. Oczekujemy więcej od twórców, którzy budują społeczność YouTube. Kanał naruszył wytyczne, dlatego zareagowaliśmy i podejmujemy dalsze działania - piszą w specjalnym oświadczeniu władze YouTube.

Kanał Logana Paula był włączony do elitarnego programu YouTube's Google Preferred, w którym wybrani twórcy zarabiają na reklamach marek emitowanych w czasie ich filmów. Twórca został przez YouTube wykreślony z platformy.

Logan Paula ma na YouTube ponad 15 milionów subskrypcji. 22-letni twórca publikuje na nim głównie daily vlogi oraz filmy o charakterze humorystycznym.

Autor: jd

Wiecej informacji: Logan Paul, YouTube, YouTube's Google Preferred

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia