WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Wysokie nastroje społeczne Polaków na koniec roku 2017, pogarsza się jedynie klimat gospodarczy

Rośnie optymizm konsumentów i wskaźnik klimatu gospodarczego

2018-02-27 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W styczniu i lutym 2018 roku nastroje społeczne Polaków, podobnie jak w końcówce ubiegłego roku, ciągle utrzymywały się na wysokim poziomie. W lutowym pomiarze wskaźniki optymizmu konsumentów i klimatu gospodarczego wzrosły o ponad 2 pkt w stosunku do stycznia - wynika z badania Ipsos.

PAP / Maciej Kulczyński PAP / Maciej Kulczyński

O ponad 2 pkt wzrosły w porównaniu do stycznia niemal wszystkie lutowe wskaźniki - optymizmu konsumentów o 2,37 pkt, klimatu gospodarczego o 2,06 pkt, a skłonności do zakupów o 2,58 pkt. - Polacy bardzo dobrze oceniają stan polskiej gospodarki i sytuacji materialnej własnych gospodarstw domowych. Wydarzenia polityczne nie mają tu większego wpływu - czytamy w komunikacie Ipsos. Zdaniem analityków z tego ośrodka, poprawa optymizmu i klimatu gospodarczego wynika częściowo z dobrego odbioru społecznego zmian w rządzie.

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów Ipsos może przybierać wartości z przedziału od 0 do 200 punktów. Ostatni pomiar oparty jest na wynikach badania przeprowadzonego między 8 – 13 lutego 2018 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

Autor: jd

Wiecej informacji: Wskaźnik Optymizmu Konsumentów, Ipsos, WOK

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia