WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polsat liderem w 4+, a TVN w 16-49 - TVP Info przed TVN24. „Fakty” na czele dzienników

wPolityce.pl usuwa komentarz Witolda Gadowskiego o „SS-manach w Axel Springer”

2017-10-18 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Należący do Fratrii portal wPolityce.pl usunął felieton Witolda Gadowskiego z września br. na temat domagania się przez Polskę od Niemiec reparacji, w którym dziennikarz śledczy napisał o „SS-manach w ZDF, „Fakcie” i Axel Springer”. Redakcja portalu nadmienia, że nie identyfikuje się z tezami w nim zawartymi.

Witold Gadowski Witold Gadowski

W tekście pt. „Gadowski: Im głośniej będzie o naszym domaganiu się o reparacje, tym bardziej pogrążona zostanie niemiecka polityka historyczna” dziennikarz wyjaśniał, że bardzo ważne, aby więcej mówiło się na świecie o domaganiu się przez Polskę reparacji. Jego zdaniem, ma to pomóc „obalić niemiecką politykę historyczną, która została oparta na wielu kłamstwach”. W swoim felietonie nawiązał też do mediów niemieckich.

- To Niemcy robili mydło z ludzkiego tłuszczu. To Niemcy robili abażury z ludzkiej skóry. To Niemcy robili maskotki z ludzkich kości. To Niemcy rozsiewali po polach popioły zwęglonych ludzi jako nawóz. To wszystko robili «kulturalni» Niemcy. Dziś, kiedy słyszę, że m.in. w ZDF, „Fakcie”, Axel Springer zasiadali wermachtowcy, SS-mani - to rozumiem skąd ta agresja na Polskę - napisał w komentarzu Gadowski.

Redakcja portalu wPolityce.pl usunęła tekst Witolda Gadowskiego, publikując oświadczenie z ubolewaniem. Czytamy w nim, że wydawca i redakcja nie identyfikują się z poglądami publicysty na temat „Faktu”.

- Materiał (…) został zamieszczony na naszym portalu w ramach przeglądu opinii publicystycznych znanych publicystów, które w całości zostały wcześniej opublikowane w innych mediach. Nie oznacza to, że identyfikujemy się z poglądami wyrażonymi w tych wypowiedziach. Wydawca i Redakcja nie identyfikują się i nie zgadzają między innymi z fragmentem wskazanej wyżej wypowiedzi sugerującym bezpodstawnie związki między innymi „Faktu” jako tytułu prasowego wydawanego przez Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. z przedstawicielami niemieckiego reżimu nazistowskiego. Dlatego powyższy materiał prasowy został usunięty z naszego serwisu. Jednocześnie wyrażamy ubolewanie, jeśli ktokolwiek został dotknięty przedmiotową wypowiedzią i zapewniamy, że nie było naszym zamiarem naruszenie czyichkolwiek dóbr osobistych - napisano w oświadczeniu.

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Fratria usunęła tekst i opublikowała oświadczenie w reakcji na przedsądowe wezwanie do usunięcia materiału i przeprosin. Sprawa nie trafiła do sądu.

 


- Springer był dziennikarzem w czasie trwania III Rzeszy, jego trzecia żona córka generała SS. Głupoty? Herr journalist? - skomentował na Twitterze Witold Gadowski. - Najwyraźniej koledzy z Fratrii uznali, że lepiej od razu przeprosić zamiast przegrać przez Pana w sądzie - odpowiedział mu Mikołaj Wójcik, szef działu polityka w "Fakcie".

Autor: łb

Wiecej informacji: Witold Gadowski, wPolityce.pl, Ringier Axel Springer Polska, Fakt

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia