WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Gazeta.pl liderem portali na Twitterze, Onet dyskutowany bardziej niż Wirtualna Polska (TOP 20)

WP wytyka Michałowi Karnowskiemu zakupy w Wigilię, myląc go z Jackiem Karnowskim. „Czy w łazience też mam uważać na Machałę?”

2017-12-23 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wirtualna Polska w niedzielę po południu wytknęła Jackowi Karnowskiemu, że zrobił tego dnia zakupy w hipermarkecie, mimo że publicznie popierał ograniczenie handlu w niedzielę. Po tym jak Michał Karnowski stwierdził, że to on, a nie Jacek był w sklepie, tekst został poprawiony - Przykro, że moje nazwisko pojawiło się w tym parówkowym szambie Machały. Czy w łazience też mam uważać na Machałę? - zapytał Michał Karnowski.

Pierwsza wersja tektu WP.pl o wigilijnych zakupach Michała Karnowskiego Pierwsza wersja tektu WP.pl o wigilijnych zakupach Michała Karnowskiego

W artykule „Jeden z braci Karnowskich w hipermarkecie w Wigilię. Nie zdążył z zakupami?” znalazło się zdjęcie zrobione ukradkiem jednemu z bliźniaków Karnowskich, kiedy stoi z koszykiem przy półce w supermarkecie. Na fotografii jest pokazany z profilu, w tekście zaznaczono, że zdjęcie zrobiono w sklepie Auchan przy ul. Modlińskiej w Warszawie.

- Trwają ostatnie przygotowania do świątecznej wieczerzy. Również w sklepach można spotkać spóźnialskich klientów, którzy nadrabiają bożonarodzeniowe zakupy nawet w niedzielę. Wśród nich znalazł się również jeden z braci Karnowskich, Jacek. Wcześniej dziennikarz wielokrotnie podkreślał, że jest zwolennikiem wprowadzenia niedzieli wolnych od handlu - stwierdziła dziennikarka WP na początku teksu.

Zacytowała też fragmenty dwóch felietonów, w których Jacek Karnowski, redaktor naczelny „Sieci”, pozytywnie ocenił plany ograniczenia handlu w niedziele. - Chcieliśmy zapytać, dlaczego pomimo tego zdecydował się na zakupy w Wigilię. Czyżby dziennikarz nie zdążył z ostatnimi sprawunkami przed świąteczną wieczerzą? Jednak Jacek Karnowski odmówił komentarza w tej sprawie - zaznaczyła autorka artykułu.

Tekst ukazał się w południe w sekcji Wiadomości portalu WP.pl.

Niecałe dwie godziny później do publikacji odniósł się na Twitterze Michał Karnowski, publicysta „Sieci” i członek zarządu wydającej tygodnik spółki Fratria. - No nie! Wirtualne parówy ścigają Karnowskiego, którego żona poprosiła by rano kupił papier toaletowy. I nie Jacek, a Michał. Czy w łazience też mam uważać na Machałę? - zapytał Karnowski.

Określenie „Wirtualne parówy” bywa używane wobec WP po tym, jak jesienią ub.r. szefem Wirtualnej Polski ds. wydawniczych został Tomasz Machała, poprzednio zarządzający przez 6 lat Grupą naTemat. Skąd to sformułowanie? W pierwszym dniu działalności naTemat.pl zamieszczono tekst chwalący parówki sprzedawane na stacjach Orlenu, a redakcja zapewniała, że nie jest to artykuł sponsorowany.

- Przykro, że moje nazwisko pojawiło się w tym parówkowym szambie Machały. To jest jednak koszt wolności prasy - dodał Karnowski już po publikacji naszego artykułu.

- Hohohoo! Machała w Wigilię sobie z kompleksami nie radzi?-:) Wesołych Świąt! - skomentowała Marzena Paczuska z Telewizji Polskiej. - Warto chociaż trzymać się faktów, bo to nie Jacek, tylko Michał. Od teraz jestem spokojny o przyszłość dziennikarstwa śledczego - zakpił Marcin Dobski z „Sieci”.

Niedługo po wpisie Michała Karnowskiego artykuł został usunięty, po czym przywrócono go w poprawionej wersji.

- Początkowo myśleliśmy że chodzi o Jacka, jednak szybko okazało się, że w jednym z hipermarketów francuskiej sieci przy ulicy Modlińskiej w Warszawie można było spotkać jego brata bliźniaka - wyjaśniła dziennikarka WP.pl. - Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Michał Karnowski jest współtwórcą portali wSieci.pl oraz wPolityce.pl. Na łamach tych serwisów wielokrotnie było podkreślane, że zakaz handlu w niedzielę może przynieść więcej korzyści niż strat, a argumenty opozycji są „albo nieprawdzwie, albo nieprzekonujące” - zaznaczyła.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie portal WP.pl zanotował 15 mln realnych użytkowników i 2,58 mld odsłon.

Autor: tw

Wiecej informacji: Wirtualna Polska, WP, Michał Karnowski, Jacek Karnowski, zakupy, Tomasz Machała

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia