WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP patronem medialnym gali Melchiory 2017. Wraca nagroda dla reportażystów telewizyjnych

Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski wracają do Polskiego Radia

2017-09-15 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W przyszłym tygodniu dziennikarze Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski, zwolnieni dyscyplinarnie z Polskiego Radia pod koniec ub.r., wrócą do pracy w firmie. To efekt ugód zawartych przez nich z nadawcą.

Od lewej: Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski Od lewej: Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski

O tym, że Dorosz i Majchrowski w efekcie ugód wrócą do Polskiego Radia, informowaliśmy już w drugiej połowie sierpnia. Według naszych ustaleń dziennikarze zostaną ponownie zatrudnieni pod koniec przyszłego tygodnia. Zostaną też im cofnięte nagany oraz wypłacone odszkodowanie za okres, w którym nie mieli pracy.

Dziennikarze ani nadawca nie komentują tej sprawy. Wspólne oświadczenie opublikują w najbliższą środę.

Związany z Trójką Wojciech Dorosz i pracujący w Dwójce Marcin Majchrowski zostali zwolnieni dyscyplinarnie w grudniu ub.r. ze względu na działanie, które podejmowali jako kolejni szefowie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia. Organizacja wyrażała wtedy sprzeciw wobec oddelegowania dwojga serwisantek Trójki do Informacyjnej Agencji Radiowej oraz zwolnienia Damiana Kwieka. Krótko przed Doroszem i Majchrowski zwolniony został Paweł Sołtys. Pracownicy interweniowali w tej sprawie u ówczesnego zarządu firmy.

We wszystkich trzech przypadkach podano podobne uzasadnienie zwolnienia dyscyplinarnego, zarzucono Sołtysowi, Doroszowi i Majchrowskiemu m.in. „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, „stosowanie czarnego PR-u” „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu” m. in. „żądaniami przystąpienia do mediacji”. Dziennikarze skierowali pozwy do sądu pracy.

Ugodę z Polskim Radiem zawarł też Paweł Sołtys i pod koniec lipca wrócił do pracy w Trójce. Jednocześnie dalej pracuje w Bonnier Business Polska, gdzie przygotowuje materiały wideo do internetu.

Wojciech Dorosz zaczął pracę w radiowej Trójce 11 lat temu, pracował jako wydawca programów „Magazyn bardzo kulturalny”, „Trójka pod księżycem” i „Klub Trójki”. Marcin Majchrowski dołączył do zespołu Dwójki w 1993 roku, prowadził audycje o muzyce poważnej.

Autor: tw

Wiecej informacji: Wojciech Dorosz, Marcin Majchrowski, Polskie Radio

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia