WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Klaudiusz Pobudzin do dziennikarzy TVP: w rocznicę II wojny światowej mówić „Niemcy”, a nie „hitlerowcy”

Władimir Putin i Elon Musk przestrzegają przed rozwojem sztucznej inteligencji. „Może wywołać III wojnę światową”

2017-09-05 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Władimir Putin i Elon Musk mają wspólny pogląd na zagrożenia ze strony niekontrolowanego rozwoju sztucznej inteligencji. Prezydent Rosji przestrzegł przed tym podczas jednej z konferencji, a szef Tesla Motors poparł Putina przewidując wybuch III wojny światowej wywołanej przez AI.

Władimir Putin i Elon Musk przestrzegają przed rozwojem sztucznej inteligencji. „Może wywołać III wojnę światową”

O obawach, które podczas jednego ze spotkań ze studentami w Jarosławiu zdradził prezydent Rosji Władimir Putin poinformowały zachodnie media, m.in. serwis The Guardian.

Przywódca Rosji w trakcie przemówienia przyznał, że sztuczna inteligencja to jedna z najbardziej obiecujących technologii, która stworzy nowe możliwości cywilizacyjne dla ludzkości.

Z drugiej strony Putin podkreślił, że jeśli sztuczna inteligencja będzie rozwijana w sposób pozbawiony kontroli może dojść do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji w geopolitycznym układzie na świecie.

Wizji zaprezentowanej przez Putina przyszedł w sukurs Elon Musk, szef Tesla Motors i SpaceX, który już wcześniej nie krył sceptycyzmu związanego z brakiem kontroli nad rozwojem AI, i niedawno starł się w tej sprawie z Markiem Zuckerbergiem.

Elon Musk odnosząc się na Twitterze do opinii zaprezentowanej przez Putina zasugerował, że III wojna światowa może zostać wywołana nie przez konkretny kraj na świecie, ale przez sztuczną inteligencję zakładającą, że w ten sposób zapewni sobie przewagę nad ludźmi.

 

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Elon Musk, Władimir Putin, AI, sztuczna inteligencja

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia