WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Grupa PKP SA szuka agencji kreatywnej

Wizerunki Pileckiego i „Inki” na dworcach PKP z okazji Święta „Żołnierzy Wyklętych”. „Angażujemy się w promowanie polskiej historii” (zdjęcia)

2018-03-01 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku w obchody włącza się także Grupa PKP. W ramach akcji na dworcach w całej Polsce na nośnikach należących do PKP S.A. zostaną umieszczone wizerunki Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny „Inki”.

Odsłonięcie wystawy Odsłonięcie wystawy "Czas Niezłomnych" na Dworcu Centralnym, fot. PKP SA

Na dworcach znajdą się także plakaty z kodem QR prowadzącym do strony edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej. W ten sposób Grupa PKP - wraz z Instytutem Pamięci Narodowej - chce zachęcić podróżnych do zapoznania się z historią Żołnierzy Niezłomnych w czasie podróży pociągiem. Rozpowszechniane będą także ulotki edukacyjne przygotowane przez IPN.

Kampania realizowana jest na nośnikach, będących w dyspozycji PKP SA oraz PKP Intercity. Spółki Grupy PKP chcą w ten sposób kultywować pamięć męczeństwa i walki antykomunistycznego podziemia w Polsce. Materiały mają trafić do milionów osób, które podróżują po całym kraju.

Dodatkowo w czwartek 1 marca br. na Dworcu Centralnym w Warszawie otwarta zostanie także wystawa „Czas Niezłomnych”, która prezentuje najważniejsze postaci i wydarzenia z historii polskiego podziemia niepodległościowego po 1944 roku. Wystawa przybliży ważne dla historiografii prace polskich historyków na warszawskich Powązkach.

- Ze względu na naszą długoletnią tradycję chcemy angażować się w promowanie polskiej historii, przybliżając Polakom najważniejsze wydarzenia w naszych dziejach. Dziś włączamy się w kultywowanie pamięć o Żołnierzach Wyklętych. W zasobach PKP znajduje się bardzo duża liczba miejsc, dzięki którym możemy trafiać z określonymi treściami do podróżnych. Czujemy się społecznie odpowiedzialni za propagowanie polskiej historii i kultury - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Akcja jest efektem współpracy spółek Grupy PKP i Instytutu Pamięci Narodowej. Materiały oraz wystawa na Dworcu Centralnym będą dostępne do połowy marca.

Ponadto Polskie Koleje Państwowe aktywnie włączają się w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. PKP SA jest oficjalnym partnerem programu Niepodległa.

Autor: łb

Wiecej informacji: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Grupa PKP, PKP, Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna, Krzysztof Mamiński

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia