WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Facebook podpisał umowę z Universal Music, nowe możliwości dla użytkowników

Aby chronić użytkowników Facebook pozwoli im sprawdzić autentyczność e-maili wysyłanych przez serwis

2017-12-28 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Facebook udostępnił narzędzie pozwalające zweryfikować czy maile wysyłane do skrzynki użytkownika są autentyczne i pochodzą z serwisu. Nowe rozwiązanie ma zapobiec próbom podszywania się przez oszustów pod Facebooka i wysyłania do swoich ofiar groźnych maili wyłudzających dane.

Aby chronić użytkowników Facebook pozwoli im sprawdzić autentyczność e-maili wysyłanych przez serwis

Nowe narzędzie dotyczące bezpieczeństwa ma być stopniowo dostępne dla wszystkich użytkowników, w Polsce z rozwiązania można już korzystać na wybranych kontach.

Wprowadzoną opcję można znaleźć w Ustawieniach, w sekcji Bezpieczeństwo i logowanie. Po jej otwarciu na dole listy w zakładce Zaawansowane użytkownik znajdzie opcję Zobacz ostatnie e-maile z Facebooka. Po kliknięciu na nią pojawi się lista wiadomości mailowych wysłanych do konkretnego użytkownika przez administrację Facebooka.

Facebook wyjaśnia, że celem wprowadzenia nowej funkcji jest ochrona użytkowników przed oszustami, którzy wysyłają do swoich ofiar maile podszywając się pod administratorów serwisu. Tego typu korespondencja jest często wykorzystywania przez cyberprzestępców do wyłudzania wrażliwych danych lub zainfekowania urządzenia szkodliwym oprogramowaniem. Facebook tłumaczy, że jeśli użytkownik otrzyma na skrzynkę e-mail pochodzący rzekomo z serwisu, a nie będzie go we wspomnianej wcześniej sekcji, to korespondencja jest fałszywa i potencjalnie może okazać się groźna.

W III kwartale 2017 roku Facebook zanotował przychody w wysokości ponad 10,3 mld dol., a zysk netto skoczył do 4,7 mld. Liczba użytkowników odwiedzających serwis co miesiąc przekracza obecnie 2 mld.

Autor: ps

Wiecej informacji: Facebook, bezpieczeństwo

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia