WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Aby chronić użytkowników Facebook pozwoli im sprawdzić autentyczność e-maili wysyłanych przez serwis

Użytkownicy WhatsApp będą dostawać rekomendacje treści od Netflixa

2017-12-29 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Facebook i Netflix zawarły porozumienie o współpracy, w wyniku której użytkownicy komunikatora WhatsApp będą otrzymywać powiadomienia z rekomendacjami treści od Netflixa. Dzięki temu amerykański serwis filmowy będzie mógł potencjalnie dotrzeć z ofertą do ponad miliarda użytkowników WhatsApp.

Użytkownicy WhatsApp będą dostawać rekomendacje treści od Netflixa

Informacje na temat biznesowej umowy zawartej pomiędzy Facebookiem a Netflixem dostarczył serwis KillerFeatures opierając się na własnych źródłach.

Według nieoficjalnych danych użytkownicy należącego do Facebooka komunikatora WhatsApp (jest ich ponad 1,2 mld) będą otrzymywać powiadomienia o treściach oferowanych przez Netflix.

Na razie nie wiadomo kiedy nowa funkcja miałaby trafić globalnie do WhatsApp, według nieoficjalnych doniesień użytkownicy nie będą jednak zaskakiwani rekomendacjami ze strony Netflixa, bowiem serwis najpierw będzie musiał uzyskać od nich odpowiednią zgodę.

Dla Netflixa współpraca z WhatsApp będzie oznaczała możliwość dotarcia z ofertą do dużej grupy potencjalnych odbiorców. Netflix na koniec trzeciego kwartału br. miał 109,25 mln aktywnych użytkowników - o 5,3 mln niż kwartał wcześniej. Przychody serwisu przekroczyły w tym okresie 2,9 mld dol., a zysk netto zamknął się kwotą 130 mln dol.

Autor: ps

Wiecej informacji: Netflix, Facebook, WhatsApp

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia