WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

180heartbeats+Jung v Matt w przetargu utrzymała obsługę Ben&Jerry's

Unilever: nasza własna agencja U-Studion pracuje szybciej i taniej niż zewnętrzne agencje reklamowe

2018-03-09 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Koncern Unilever poinformował, że utworzona w jego wewnętrznych strukturach agencja kreatywna U-Studios pracuje zdecydowanie szybciej przy działaniach reklamowych dla poszczególnych marek i jest o ok. 30 proc. tańsza niż zewnętrzne agencje reklamowe.

Unilever: nasza własna agencja U-Studion pracuje szybciej i taniej niż zewnętrzne agencje reklamowe

Informacje takie Unilever przekazał akcjonariuszom w swoim rocznym raporcie finansowym. Przekazał, że 17 biur U-Studios w 12 krajach tworzy treści marketingowe i reklamowe dla marek koncernu szybciej i o ok. 30 proc. taniej niż zewnętrzne agencje. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mają być reinwestowane właśnie w marketing.

U-Studios funkcjonuje w Unileverze od września 2016 roku. Utworzenie tej wewnętrznej agencji było skutkiem wprowadzenia przez marketera oszczędności. Firma już ograniczyła liczbę agencji reklamowych z którymi pracuje o połowę, do ok. 1500. Marketer chce też zmniejszyć o 30 proc. liczbę reklam swoich marek. Pod koniec pierwszej połowy 2017 roku Unilever podał, że zaoszczędzono 300 mln euro dzięki zmniejszeniu produkcji reklam o 14 proc. i pomniejszeniu opłat agencyjnych o 17 proc.

Firma planuje zwiększyć inwestycje w e-commerce i dane cyfrowe.

„Naszym celem jest zbudowanie miliarda indywidualnych relacji z konsumentami, wykorzystanie naszych naszych wewnętrznych centrów danych oraz szansa, dzięki której będziemy mogli w znaczący sposób kontaktować się z konsumentami za pomocą analityki działającej w czasie rzeczywistym (…). Musimy kontynuować tę strategię, dlatego inwestujemy w technologie cyfrowe, eksperymentując z szeregiem nowych, bezpośrednich modeli biznesowych i rozpoczynając program transformacji cyfrowej w skali całego przedsiębiorstwa” - napisano w komentarzu do raportu.

Wartość sprzedaży podstawowej wzrosła w 2017 roku w skali roku o 3,1 proc., do 53,7 mld euro.

Autor: Beata Goczał

Wiecej informacji: Unilever, U-Studion, zewnętrzne agencje reklamowe

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia