SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP wyda 5,9 mln zł na przebudowę studia TVP Info, nowy budynek przy Woronicza ma powstać do 2021 roku

Telewizja Polska wybrała firmę Nafibud do remontu dawnej hali obróbki taśmy, gdzie powstanie nowe studio TVP Info. W br. planuje uzyskać pozwolenie na budowę przy ul. Woronicza nowej siedziby stacji i programów informacyjnych, która ma zostać oddana do użytku wiosną 2021 roku. Wtedy nadawca zastanowi się nad sprzedażą budynku przy placu Powstańców Warszawy.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

O utworzeniu w siedzibie Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy nowego studia Jacek Kurski mówił od kilku miesięcy. Nadawca szacuje, że wyda na to ok. 20 mln zł. Ze studia, o powierzchni 225 metrów kwadratowych, mają być nadawane zarówno programy TVP Info, jak też „Wiadomości”.

Pod koniec stycznia br. nadawca ogłosił zamówienie publiczne na przebudowę dawnej hali obróbki taśmy w budynku placu Powstańców Warszawy. W zeszłym tygodniu rozstrzygnęła to postępowanie, wybierając ofertę firmy Nafibud o wartości 5,88 mln zł brutto. Odrzuciła natomiast oferty spółek Maat4 (o wartości 6,13 mln zł) i Euroglater (6,15 mln). W postępowaniu jedynym kryterium była cena.

W odpowiedzi na interpelację poselską minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podał szczegółowe informacje o tej inwestycji przekazane mu przez Telewizję Polską. Nadawca zdecydował się na gruntowny remont starej hali obróbki taśmy, ponieważ stan techniczny tego pomieszczenia jest tak zły, że należy chronić budynek przed całkowitą degradacją.

- Zdecydowana większość dodatkowych nakładów inwestycyjnych to technologia telewizyjna. Nie jest ona związana z konkretnym pomieszczeniem i planowane jest jej późniejsze przeniesienie do nowego budynku kanałów informacyjnych przy ul. J.P. Woronicza 17 w Warszawie. Zakup tej technologii jest konieczny bez względu na miejsce, w którym ma być użytkowana. Stanowi ona realizację strategii TVP jako naczelnego nadawcy i producenta telewizyjnego w Polsce. Nowa technologia pozwoli m.in. na umocnienie profesjonalnego wizerunku i silnego przekazu, zwiększenie możliwości implementacji nowoczesnych technologii telewizyjnych oraz znaczące obniżenie kosztów funkcjonowania i eksploatacji - wyliczono w odpowiedzi na interpelację.

Nowy budynek „A” przy ulicy Woronicza do użytku od 2021 roku

Telewizja Polska szykuje się do budowy nowego budynku „A” przy swojej siedzibie głównej przy ul. Woronicza 17. Zostaną do niego przeniesione zespoły Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, TVP Sport, TVP3 Warszawa oraz Ośrodka Programów Regionalnych.

Konkurs na projekt nowego budynku TVP rozpisała, pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich, w 2015 roku, a w ub.r. podpisała umowę z wybraną pracownią architektoniczną.

- Obecnie toczą się prace nad projektem architektoniczno-budowlanym, na podstawie przygotowanej w 2017 roku wielobranżowej koncepcji. Następnie zostaną przygotowane: projekt wykonawczy, przedmiar robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, oraz kosztorysy inwestorskie. Na 2018 rok planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę - opisano, odpowiadając na interpelację. Podkreślono, że nowy budynek będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju w Europie, który pozwoli na sprawniejszą realizację misji publicznej.

Oddanie budynku do użytku jest planowane w kwietniu 2021 roku. Co wtedy z siedzibą przy placu Powstańców Warszawy, z której przeniesione na Woronicza zostaną redakcje Telewizyjnej Agencji Informacyjnej? W odpowiedzi na interpelację stwierdzono, że budynek może zostać sprzedany, co pozwoliłoby w całości lub części pokryć koszty inwestycji przy Woronicza.

W styczniu br. Jacek Kurski zapowiedział też budowę przy ul. Woronicza, powstaną nowe hale zdjęciowe, w których nadawca będzie realizował duże produkcje własne, np. teleturnieje i talent-shows.

Dołącz do dyskusji: TVP wyda 5,9 mln zł na przebudowę studia TVP Info, nowy budynek przy Woronicza ma powstać do 2021 roku

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
na rympał
Tam trzeba przecież redakcję przebudować, a nie studio...
26 11
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Tę szczekaczkę piSSowską za 5.9 mln zlikwidować trzeba. Więcej byłoby z tego korzyści niż budować kolejną kopię studia tvn. Bo to, że to będzie kopia nie ulega najmniejszej wątpliwości.
20 15
odpowiedź
User
sponsor programów 500+ i koryto+
W budowaniu płaszczyzn do dojenia podatników i abonentów (a przy okazji kolesiowskiego zlecania) są najlepsi
16 6
odpowiedź
User
abc
Bogata firma :)
17 5
odpowiedź
User
PASEK
Czy będę się wyświetlał w 4K ? ;p
13 4
odpowiedź
User
Znawca
Hala obróbki taśmy jest tak skażona chemikaliami, że współczuję wszystkim, którzy tam będą pracować. Po kilku miesiącach, rak jak w banku. Kilka razy juz przymierzano się tam do budowy studia, ale za każdym razem werdykt był taki sam: zaorać do fundamentów. Kurskiemu jak widać to nie przeszkadza. Przecież nie on tam będzie pracował.
10 3
odpowiedź
User
amn
opamiętajcie się, niech ktoś zatrzyma to szaleństwo marnowania publicznych pieniędzy...
6 5
odpowiedź
User
widz
To będzie - KOPIA STUDIA TVN24 .. wystarczy teraz spojrzeć na ekran i widać,że naśladują TVN24..już dziś to piszę i mówię, że NA STO PROCENT - 100% - BĘDZIE TO KOPIA STUDIA TVN24...ZOBACZYCIE.
6 4
odpowiedź
User
seba
TVP powinno się połączyć z PRadiem, da to sporo oszczędności i ze sprzedaży niepotrzebnego majątku wybudować wielkie centrum "rządzenia światem" z najnowocześniejszym sprzętem
2 2
odpowiedź
User
gość
Tyle długu i inwestycje - niesamowite oderwanie od rzeczywistości , nowa władza będzie musiała to sprzedać za długi , nawet jak nie będzie chciała to to zrobi pamiętając od kogo dostawała po d....ie . I nikt nie zapłacze za takimi defraudatorami kasy.
1 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing