SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP Info z kryptoreklamą „Gazety Polskiej”? Tomasz Sakiewicz: to głupi zarzut, podobnie pokazywano start wPolsce.pl

W piątkowej „Gazecie Polskiej Codziennie” oceniono, że postępowanie biura audytu Telewizji Polskiej dotyczące podejrzeń kryptoreklamy „Gazety Polskiej” we wtorek na antenie TVP Info, to próba uderzenia w środowisko tego tytułu. Przypomniano, że w TVP Info relacjonowano start telewizji wPolsce.pl.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Article

We wtorek w TVP Info obszernie omawiano i komentowano wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, który zamieszczono w nowym numerze „Gazety Polskiej”, dostępnym w sprzedaży od środy. Pokazywano przy tym okładkę tego wydania tygodnika, robił to m.in. Michał Rachoń (współautor wywiadu z prezesem PiS) w programie „Minęła 20”.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, biuro audytu Telewizji Polskiej zaczęło postępowanie w tej sprawie mające wyjaśnić, czy nie doszło do kryptoreklamy.

W piątek tę sytuację skomentowano na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”, w tekście będącym głównym materiałem na pierwszej stronie. Poinformowano, że biuro prasowe TVP nie chciało ujawnić szczegółowych informacji w tej sprawie, natomiast zaznaczyło, że to rutynowa procedura mająca podnieść jakość pracy różnych jednostek firmy. Ponadto żadnych skarg w tej sprawie nie zgłoszono do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a zastrzeżeń nie ma Rada Mediów Narodowych.

Przypomniano też, że TVP Info w połowie czerwca na żywo transmitowała wywiad z premier Beatą Szydło inaugurujący działalność telewizji internetowej wPolsce.pl, uruchomionej przez Fratrię, wydawcę „Sieci” i wPolityce.pl. Telewizja Polska podkreśliła, że nie podpisała żadnej umowy z nadawcą wPolsce.pl, a wywiad pokazała, bo dotyczył ważnych bieżących wydarzeń.

Z kolei pod koniec lipca TVP Info transmitowano na żywo obszerne fragmenty rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim w „Rozmowach niedokończonych” w Telewizji Trwam.

Tomasz Sakiewicz: to głupi zarzut

- Nic głupszego nie można było wymyślić niż zarzut, że pokazywanie okładki gazety lub odczytanie cytatów z wywiadu, który jest cytowany przez wszystkie media, również przez te nam nieprzychylne, to kryptoreklama. Takie zachowanie to absolutna norma - ocenił obecną sprawę Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

- Ten, kto jednak wymyślił pomysł audytu, chciał uderzyć w nas, a być może również zaszkodzić Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo zawsze jakiś cień tej awantury padnie na prezesa PiS. Bardzo jestem ciekaw, kto za tym wszystkim stoi. Nikt za to nie wziął odpowiedzialności - dodał Sakiewicz.

Według danych ZKDP w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 36 294 egz.

Natomiast TVP Info, według danych Nielsen Audience Measurement, we wrześniu br. zanotowało 238 924 widzów średniej oglądalności minutowej i 3,96 proc. udziału w rynku oglądalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info z kryptoreklamą „Gazety Polskiej”? Tomasz Sakiewicz: to głupi zarzut, podobnie pokazywano start wPolsce.pl

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Czy naprawdę prezes TVP nie widzi, za Paczka ze swoim plecakiem ciągnie go na dno?
19 2
odpowiedź
User
Marek
Ha ha... chcą karać szefów TAI za cytowanie wywiadu z prezesem Kaczyńskim, a w TVP1 przedwczoraj gościem "Kwadransa Politycznego" byl Bodnar, wczoraj Schetyna, a i dla Stępnia znalazło sie miejsce. Ktoś chce rozwalić TVP od środka
7 14
odpowiedź
User
Zostawmy
Proszę, zostawmy tego pana i te ich media, które bez sprzedaży w ministerstwach czy urzędach by nie istniały. Proszę. Czytanie wypowiedzi Pana Sakiewicza czy panów Karnowskich, katolików, którzy bezczelnie, w żywe oczy naginają prawdę przy każdej wypowiedzi, robi się smutne i trudne.
19 7
odpowiedź
User
Krótko!
W państwie odwróconych znaczeń, jakich nawet Orwell sobie nie wyobrażał, nie sposób czegokolwiek osądzać, ani komentować.
12 3
odpowiedź
User
Irenka z podgardlem
A kiedy audycik w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim za reklamę tygodnika " Do rzeczy" w materiale niejakiej Agnieszki M. ? Wtorek 3. X.
4 6
odpowiedź
User
logika
Michał Rachoń jest genialnym dziennikarzem, a wturujący mu Tomasz Sakiewicz jest przykładnym naczelnym. Bezzasadne oczernianie i oskarżanie jest nie na miejscu. Przegląd prasy nie jest kryptoreklamą.
3 16
odpowiedź
User
Arak
To najlepsza okładka GP w historii. Dumny wielki tytuł "Gazeta Polska" a pod spodem "Sakiewicz: Nic głupszego nie dało się wymyślić".
11 1
odpowiedź
User
dsa123
Michał Rachoń jest genialnym dziennikarzem, a wturujący mu Tomasz Sakiewicz jest przykładnym naczelnym. Bezzasadne oczernianie i oskarżanie jest nie na miejscu. Przegląd prasy nie jest kryptoreklamą.
Rachoń jest propagandzistą jak Lis , byłmradnym z ramienia PIS więc nie jest wiarygodny
8 0
odpowiedź
User
mela
podobnie jak wspomniano o 20 rocznicy TVNu ...też była relacja z wizyty tam Premier i Prezesa.
Ojciec Dyrektor też się wypowiadał na antenie TVPinfo pełną nazwą TVNu i TVN24 o zdrowej konkurencji z tymi mediami i wpływie na rozwój mediów w RP
0 2
odpowiedź
User
prosty czlowiek
Sakiewicz to jest ,,baranem" czy tylko go gra?
5 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing