WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ponad 1,2 mln zł od słuchaczy Trójki na pomoc dzieciom w Syrii w akcji "Święta bez Granic 2017"

„Trzy po trzy” - satyryczne podsumowanie dnia w Trójce. Gospodarzem Mariusz Cieślik

2018-02-12 A A A KOMENTARZE: 26 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od 12 lutego Trójka wprowadza satyryczny cykl „Trzy po trzy” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Audycję poprowadzi Mariusz Cieślik, a wśród gości pojawią się m.in. Grzegorz Halama, Mikołaj Cieślak, Krzysztof Ibisz, Piotr Gąsowski, Robert Korólczyk, Robert Motyka, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Rafał Pacześ i Maciek Dąbrowski.

fot. polskie radio fot. polskie radio

Krótki 10-minutowy cykl pojawiać się ma w popołudniowym paśmie „Zapraszamy do Trójki”, o godz. 18.10. Program będzie nosił nazwę „Trzy po trzy”, czyli trzy tematy po trzy minuty w formie satyrycznego podsumowania dnia.

Codziennie gościem Mariusza Cieślika będzie inny gość - znani satyrycy będą także współautorami kolejnych wydań programu.

- Zanim ludzie się zdołują, oglądając w telewizyjnych wiadomościach newsy o kolejnych tragediach i problemach kraju, postaramy się, żeby trochę się rozerwali. Dlatego nie chcemy, żeby w programie  dominowała polityka. Ona i tak otacza nas zewsząd - mówi Cieślik. - Ale nie będzie tematów tabu. Jedyne ograniczenie wynika z przepisów. Młode pokolenie satyryków jest przyzwyczajone do używania wulgaryzmów jako środka wyrazu. W radiu to niemożliwe - dodaje.

Oprócz znanych gwiazd kabaretu, takich jak m.in. Grzegorz Halama, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Motyka z Paranienormalnych, Adam Małczyk z Formacji Chatelet czy Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, na antenie pojawią się również popularni standuperzy i youtuberzy (m.in. Łukasz „Lotek” Lodkowski czy Rafał Pacześ). W ekipie programu „Trzy po trzy” znajdą się również: Maciej Buchwald z Klancyka oraz aktor komediowy Piotr Gąsowski.

- Dla niezorientowanych niespodzianką może być fakt, że, wśród zawodowych satyryków, pojawi się telewizyjny prezenter Krzysztof Ibisz. Jako człowiek obdarzony dużym poczuciem humoru w tym programie będzie parodiował samego siebie, przygotowując co tydzień „Radio-turniej”, czyli absurdalną zagadkę dla słuchaczy. Nie będzie to jedyna niespodzianka - w przyszłości w „3 po 3” pojawią się też poezja i proza. Będzie to zatem program satyryczno-artystyczny, który ucząc bawi i bawiąc uczy - dodaje Mariusz Cieślik.

Cyklu będzie można wysłuchać od poniedziałku do czwartku o 18.10.

Według badania Radio Track w całym ub.r. Trójka miała 6,7 proc. udziału w rynku słuchalności.

Autor: jk

Wiecej informacji: Trzy po trzy, Trójka, Mariusz Cieślik

Komentarze (26) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia