WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Audycja „HCH” Bartka Chacińskiego i Jacka Hawryluka znika z Trójki

Żąda, Wrona, Baron i Stoparczyk z autorskimi audycjami w radiowej Trójce, wraca „Winien i ma”

2017-09-04 A A A KOMENTARZE: 48 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W jesiennej ramówce radiowej Trójki pojawią się autorskie audycje dziennikarzy muzycznych Tomasza Żądy, Hirka Wrony i Piotra Barona program Katarzyny Stoparczyk dla rodziców oraz audycja muzyczno-kulturalna „Magazynek”. Po 25 latach przerwy na antenę wraca program gospodarczy „Winien i ma”.

fot. polskie radio fot. polskie radio

Tomasz Żąda w audycji „Trójka Żąda Debiutów” będzie przedstawiał młodych wykonawców rozpoczynających karierę. Cykl będzie emitowany w poniedziałki w godz. 13.30-14.00. Hirek Wrona w autorskim „Słowniku muzycznym” - nadawanym w niedziele w godz. 13.05-14.00 - będzie w przystępny sposób rozmawiał ze specjalistami o podstawowych zagadnieniach muzycznych. Natomiast Piotr Baron w „Poczekalni Listy Przebojów” (emisja w soboty w godz. 7.05-9.00) będzie prezentował piosenki, które nie zmieściły się w pierwszej trzydziestce w ostatnim wydaniu listy przebojów Trójki.

Od 4 września zamienią się natomiast godzinami niektóre nocne, autorskie programy muzyczne i audycje publicystyczne - nadawane poprzednio od poniedziałku do piątku wczesnym popołudniem. I tak w poniedziałek po godz. 15.00 nadawany będzie „Soul muzyka duszy” Hirka Wrony, a od wtorku do piątku o tej samej porze pojawi się muzyczno-kulturalny „Magazynek”, którego gospodarzami będą Piotr Baron (we wtorki), Anna Gacek (w środy), Piotr Metz (w czwartki) i Michał Margański (w piątki). Tym samym „Historii jak z książki” Marka Stremeckiego będzie można słuchać w poniedziałki, „Czasu niezwykłego” Elżbiety Korczyńskiej na zmianę z „Godziną wychowawczą” Katarzyny Pruchnickiej we wtorki, a „Białych plam” Mirosława Biełaszki w czwartki. Wszystkie te audycji będą teraz nadawane w godz. 23.05-24.00.

Na antenę Trójki wraca po 25 lata przerwy znana audycja „Winien i ma”. Poprzednio była emitowana w latach 1985-1992, omawiano w niej, często w formie satyrycznej, paradoksy i meandry polskiej gospodarki. Obecnie będzie prowadzona przez Arkadiusza Ekierta, Wiktora Legowicza i Wojciecha Surmacza, a emitowana w piątki w godz. 9.05-10.00.

W soboty rano będzie nadawana audycja „Myślidziecka 3/5/7” Katarzyny Stoparczyk, adresowana przede wszystkim do rodziców małych dzieci.

Pojawią się nowe cykle antenowe prezentowane w ramach pasma „Do południa” (emitowanego od poniedziałku do czwartku w godz. 9.05-12.00). Będą to „Opowiem wam piosenkę” Wioletty Myszkowskiej i „Co proszę?” Jana Niebudka (we wtorki); „Blogowskaz” Gabrieli Darmetko i „Nauka słuchania” Michała Margańskiego (w środy); oraz „Za górami, za lasami” Pawła Drozda (w czwartki).

Ponadto kontynuowane będą audycje wprowadzone w letniej ramówce stacji: „Kwestia Kultury” Mariusza Cieślika, „Sztuka Kochana” Marka Kochana i „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego, a także „Dzika karta” dla młodych dziennikarzy muzycznych i „Polski bit” Hirka Wrony.

Według badania Radio Track od maja do lipca br. Trójka miała 6,8 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Autor: tw

Wiecej informacji: Trójka, Polskie Radio, Tomasz Żąda, Hirek Wrona, Piotr Baron, Katarzyna Stoparczyk

Komentarze (48) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia