WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP i Polskie Radio dostaną 980 mln zł z budżetu, Sejm przyjął nowelizację

Tomasz Duda zawieszony w funkcji prezesa Radia Wrocław, o jego losie zadecyduje Rada Mediów Narodowych

2017-11-13 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prezes Radia Wrocław Tomasz Duda został zawieszony w obowiązkach przez radę nadzorczą rozgłośni. - Jestem tym zaskoczony, nie znam powodów. Zajmiemy się tą sprawą podczas najbliższego posiedzenia - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl szef Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański. Sprawa ma też trafić do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tomsz Duda Tomsz Duda

Decyzja o zawieszeniu prezesa w obowiązkach zapadła w miniony czwartek. W ostatnich dniach nie udało nam się skontaktować z Tomaszem Dudą. Wiadomo, że przed długim weekendem rozesłał pożegnalnego maila do pracowników radia. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, przyczyną zawieszenia w obowiązkach była niemożność porozumienia się między zarządem rozgłośni a jej radą nadzorczą.

- Na razie nie wiemy oficjalnie, co jest tą przyczyną. Jesteśmy zaskoczeni krokami podjętymi przez radę nadzorczą Radia Wrocław. Czekamy na dokumenty w tej sprawie, które mają nadejść pocztą z Wrocławia. Mam nadzieję, że w nich znajdziemy wszystkie odpowiedzi na nurtujące nas pytania w tej kwestii. Zajmiemy się tą sprawą na najbliższym posiedzeniu Rady, naturalnie jeśli dotrą do nasz wszelkie niezbędne papiery - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Członkowie RMN po zapoznaniu się z dokumentacją w sprawie decyzji rady nadzorczej wrocławskiej rozgłośni, zadecydują o dalszym losie Tomasza Dudy.

Nadzór właścicielski nad Radiem Wrocław sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak się dowiadujemy, dokumenty w sprawie zawieszenia prezesa Dudy mają trafić także do resortu.

Tomasz Duda z Radiem Wrocław związany jest od 2006 roku. Wcześniej pracował jako redaktor naczelny „Słowa Polskiego” i wicenaczelny „Gazety Wrocławskiej”. Był również kierownikiem programu regionalnego TVP Wrocław. W 2010 roku wygrał po raz pierwszy konkurs na szefa wrocławskiej rozgłośni, a w maju 2015 roku został wybrany na to stanowisko na kolejne 5 lat.

Autor: jk

Wiecej informacji: Tomsz Duda, Radio Wrocław, Polskie Radio, Rada Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia