WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jakub Bierzyński felietonistą „Polska The Times”

Time Inc. ze słabszymi wynikami w III kwartale, chce sprzedać część majątku

2017-09-25 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Amerykański koncern wydawniczy Time Inc. zapowiedział, że jego wyniki finansowe w III kwartale br. mogą być słabsze od oczekiwanych. To już kolejny okres spadków, firma zapowiada program oszczędnościowy oraz wystawienie na sprzedaż niektórych elementów swojego majątku.

Time Inc. ze słabszymi wynikami w III kwartale, chce sprzedać część majątku

Time Inc. (wydawca takich tytułów prasowych jak „Time”, „Sports Illustrated” i „People”) poinformował amerykańską komisję papierów wartościowych i giełd o tym, że wyniki finansowe spółki za III kwartał br. będą słabsze od tych oczekiwanych przez rynek.

Według podanych informacji spółka osiągnie niższe przychody z reklam w porównaniu z poprzednim kwartałem, w którym z kolei wykazała spadek przychodów o 17 proc. rok do roku.

W związku ze spodziewanym dalszym spowolnieniem Time Inc. zamierza wprowadzić program oszczędnościowy, który ma przynieść w przyszłości 400 mln dol.

Dodatkowo wydawca chce wystawić na sprzedaż niektóre składniki swojego majątku, wśród których może się znaleźć brytyjski oddział Time Inc. UK, dział Time Customer Service oraz większościowe udziały w magazynie „Essence”.

Time Inc. nie od dzisiaj boryka się z problemami finansowymi. Już w 2015 r. wydawca przeprowadził w ramach oszczędności redukcję zatrudnienia i przeniósł się do mniejszej siedziby ze ścisłego centrum Nowego Jorku na dolny Manhattan.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Time Inc, Sports Illustrated, People, Time

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia