WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Telewizja WP w UPC przesunięta do pakietu Select

Gorący temat

TVP Sport będzie transmitować turnieje e-sportowe Intel Extreme Masters i ESL

0

Telewizja WP kończy programy „#dziejesię” i „#dzieńdobryWP”, zwolnienia w redakcji

2017-09-11 A A A KOMENTARZE: 78 FORUM DRUKUJ POLEĆ

We wrześniu Telewizja WP zakończy emisję porannego programu publicystyczno-lifestylowego „#dzieńdobryWP” oraz popołudniowego programu informacyjnego „#dziejesię”. Pracę straci prawie cała redakcja obu programów.

Maciej Orłoś Maciej Orłoś

„#dziejesię” i „#dzieńdobryWP” są emitowane od startu Telewizji WP w grudniu ub.r. Pierwszy program początkowo miał dwa wydania dziennie: o 16:50 (najczęściej prowadził je Maciej Orłoś) i po godz. 18 (jego gospodarzem był m.in. Igor Sokołowski). Z tego drugiego zrezygnowano w kwietniu, zastępują je nadawaną do końca lipca „Infoteką”.

„#dzieńdobryWP” początkowo trwało dwie godziny i zaczynało się o 9:00, w kwietniu skrócono je o połowę i przesunięto na godz. 8:00. Jednocześnie pożegnano się z częścią dziennikarzy i wydawców, natomiast z końcem czerwca ze stacją rozstała się Kamila Biedrzycka-Osica.

Według naszych informacji w związku z rezygnacją z „#dziejesię” i „#dzieńdobryWP” zwolnionych zostanie blisko 20 osób, dostaną one możliwość starania się o pracę w innych redakcjach Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska w komunikacie uzasadnia, że te zmiany w ramówce „mają na celu m.in. zwiększenie produkcji intencjonalnego wideo online oraz dalszą poprawę oglądalności stacji telewizyjnej”.

W jesiennej ramówce Telewizji WP pojawi się talk-show Macieja Orłosia „Orłoś kontra”, o którym szczegółowo pisaliśmy kilka dni temu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. telewizja WP zanotowała 0,19 proc. udziału w rynku oglądalności. W pierwszej połowie br. stacja miała 2,54 mln zł wpływów i 7,81 mln zł skorygowanej straty EBITDA.

WP stawia na wideo w internecie

Wirtualna Polska zamierza produkować nadal programy, ale tylko do emisji w internecie. Na stroną główną WP trafi w połowie września do emisji nadawany na żywo program publicystyczny „Moja strona. Bitwa Redaktorów” prowadzony przez Jacka Żakowskiego i Pawła Lisickiego, od paru lat stałych publicystów WP. Emitowany też będzie cykl „Kto nami rządzi”, w którym Łukasz Mężyk, szef serwisu 300polityka.pl, będzie pokazywał polityków i inne osoby publiczne, skupiają się na ich mało znanych aktywnościach i zainteresowaniach. Natomiast cykl „Odrobina więcej Polski” będzie pokazywał podróże po Polsce reportera Witolda Odrobiny.

Autor: tw

Wiecej informacji: Telewizja WP, WP, Wirtualna Polska, Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Łukasz Mężyk, Witold Odrobina

Komentarze (78) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia