WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Męskie Granie promowane teledyskiem wpasowującym się w nastrój widza

Gorący temat

Andrzej Duda: nic nie wiem o współpracy z Cambridge Analytica w mojej kampanii wyborczej, to fake news

8

Televisor przejmuje Xantus Studio, Kuba Michalczuk odchodzi z firmy

2017-09-14 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od października Xantus Studio będzie częścią Grupy Televisor. Obecny prezes i właściciel Xantusa Kuba Michalczuk, odchodzi z firmy. - Czas poszukać nowych wyzwań - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Fot. Filip Żołyński Fot. Filip Żołyński

To ma być jedna z większych transakcji na rynku postprodukcji w Polsce. Grupa Televisor, która wśród klientów ma m.in. TVN, Coca-Colę, Polsat, Alior Bank, czy Grupę Żywiec - przejmuje markę Xantus. To z kolei marka stworzona przez Kubę Michalczuka. Studio zajmowało się postprodukcją m.in. filmów reklamowych dla sieci Rossmann aktorkami polsatowskich „Przyjaciółek” w rolach głównych. Wśród klientów tego studia są m.in. Orange, Bakoma czy Hortex.

Przejęcie Xantusa ma pozwolić Grupie Televisor zgromadzić w portfolio kompetencje w zakresie zawansowanej animacji 3D, tworzenia gier mobile, rzeczywistości wirtualnej oraz tzw. "małego postu".

Z Xantusa po pięciu latach odchodzi Kuba Michalczuk. - Oddaję stery firmy najbardziej kompetentnemu zespołowi postprodukcyjnemu w Polsce. Mam nadzieję, że pod skrzydłami Grupy Televisor, moja marka dalej będzie się rozwijać - mówi Michalczuk, dodając jednocześnie, że nastał dla niego czas szukania innych wyzwań zawodowych. - Chciałbym poświęcić się reżyserii reklamowej - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl. Przez 5 lat udało mi się wyreżyserować prawie 200 reklam. Aż wreszcie poczułem, że stanąłem w miejscu, w którym zabrakło mi czasu aby rozwijać obie te drogi. Decyzja nie była łatwa, lecz reżyseria jest mi bliższa. Chcę jej poświęcić sto procent uwagi - dodaje.

Renata Kowzan, prezes Televisor, podkreśla z kolei, że przejęcie jest wyjściem naprzeciw zmieniającemu się rynkowi postprodukcji.

- Produkuje się coraz więcej mniejszych i szybszych projektów reklamowych czy kontentu digitalowego, wymagających elastyczności w podejściu do pracy i kosztów. Xantus ma ogromne doświadczenie w obsłudze tzw. “małego postu”. Będzie to idealnym dopełnieniem wachlarza usług, które nasza grupa oddaje w ręce klientów. Pozwoli nam na obsługę większych zagranicznych produkcji przy zachowaniu najlepszej jakości obsługi dla każdego, nawet najmniejszego projektu w Polsce - mówi Kowzan.

Jak podkreśla Kuba Michalczuk - po zmianie chciałby dalej współpracować z Xantusem i Televisorem, ale już z pozycji reżysera.

Wartości tranakcji nie ujawniono.

Autor: jk

Wiecej informacji: Televisor, Xantus Studio, Kuba Michalczuk

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia