SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Tadeusz Rydzyk: wypal jedną paczkę papierosów mniej i daj na TV Trwam

Mija rok od kiedy TV Trwam rozpoczęła emisję w naziemnej telewizji cyfrowej. Założyciel stacji o. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie w „Naszym Dzienniku” zaapelował do widzów o większą ofiarność. - My nie otrzymujemy reklam od biznesu, bo ten wiadomo w czyim jest ręku i pompuje pieniądze do swoich - tłumaczy Rydzyk.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Tytus Żmijewski Article

TV Trwam rozpoczęła nadawanie na pierwszym multipleksie 15 lutego 2014 roku, czyli wcześniej niż pierwotnie zakładano (więcej na ten temat). Telewizja Polska i Fundacja Lux Veritatis w grudniu 2013 roku doszły do porozumienia, w ramach którego publiczny nadawca zobowiązał się zwolnić TV Trwam miejsce na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej przed upływem ustawowego terminu przypadającego na koniec kwietnia (więcej na ten temat).

Założyciel Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie udzielonym w weekend „Naszemu Dziennikowi” wspomina, że nadawca katolickiego kanału walczył o miejsce na multipleksie ponad dwa lata. Pomimo protestu, w który „zaangażowały się miliony ludzi”, udało się wywalczyć tylko jedno miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej. - Zaledwie jedno, bo przecież inni dostawali tych miejsc po kilka, a nawet kilkanaście - twierdzi Rydzyk. - Gdy tak patrzę na tę naszą telewizję (...) to widzę, że jest to „telewizja dla ambitnych”, dla ludzi, którzy pragną poszerzyć wiedzę. To program na poziomie, obejmujący całego człowieka - podkreśla redemptorysta.

TV Trwam to jedyna stacja naziemna, która nie jest objęta monitoringiem firmy Nielsen Audience Measurement. Nadawca zdecydował się na sprawdzenie oglądalności w badaniu ankietowym, które przeprowadził Europejski Instytut Studiów i Analiz (więcej na ten temat). W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Tadeusz Rydzyk przytacza wyniki badań oglądalności stacji, wykonanych na potrzeby Lux Veritatis, z których wynika, że pół roku od wejścia na multipleks TV Trwam oglądało 10 mln osób powyżej 15. roku życia, z czego 6,6 mln widzów oglądało ją codziennie.

- To znaczny przyrost liczby widzów w porównaniu z okresem, gdy byliśmy odbierani tylko przez satelitę, a zarazem większa możliwość dotarcia z informacją i formacją - podsumowuje przedstawione wyniki dyrektor Telewizji Trwam.

Tadeusz Rydzyk twierdzi, że ciągłym problemem dla nadawcy jest utrzymanie stacji i radia. Wskazuje, że miesięczny koszt działalności obu podmiotów wynosi 2,5 mln zł, a opłata za dziesięcioletnią koncesję to 16 mln zł.

- My nie otrzymujemy reklam od biznesu, bo ten wiadomo w czyim jest ręku i pompuje pieniądze do swoich. My możemy liczyć tylko na ofiarność telewidzów. Tylko od nich zależy istnienie Telewizji Trwam! Wypal jedną paczkę papierosów mniej i daj na Telewizję, na Radio... Dzięki Tobie je utrzymamy, a Ty, umartwiając się, będziesz miał podwójną zasługę - apeluje Tadeusz Rydzyk.

Ponadto redemptorysta wskazuje, że katolickim mediom coraz trudniej jest się utrzymać na rynku, a jako przykład podaje diecezjalne rozgłośnie radiowe. - Ile z nich, z powodów finansowych, oddano jak nie Eurozetowi, to Esce? Czasem diecezja pozostawiła sobie dostęp, ale to nie to samo, co 24 godziny niezależnego programu. Upadły też, z przyczyn finansowych, dwie telewizje - TV Niepokalanów i TV Puls, dawniej: Telewizja Familijna. Dlatego nie jest wcale pewne, czy Telewizja Trwam się utrzyma - mówi Tadeusz Rydzyk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tadeusz Rydzyk: wypal jedną paczkę papierosów mniej i daj na TV Trwam

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XXXX
Cóż - nie jestem w stanie spełnić prośby ojca Tadzia, bo aby to zrobić, najpierw musiałbym zacząć palić, a na to szkoda zdrowia i pieniędzy...
39 2
odpowiedź
User
Staszek
Wpływy już nie wzrosną. Ludzie płacili, bo Trwam była "prześladowana", słabo dostępna itp. A gdy wszyscy uzyskali do niej dostęp, to okazuje się, że nie było zbytnio o co walczyć.
23 2
odpowiedź
User
maria
Palaczu nie rzucaj palenia dla tego biedaka, a jak już to kup sobie za to piwo w małych ilościach zdrowsze bo filtruje nerki a nie wysyłaj temu pasibrzuchowi bo on za twoje pieniądze poleci na wczasy na jakieś wyspy o których ty moherze nawet nie śniłeś!
19 2
odpowiedź
User
toni
Skoro jest telewizja przydatna, to warto by zrewidować własne koszty i obniżyć ilość zatrudnionych, po sprzedawać zbędne obiekty, obniżyć pensje zatrudnionym, lub zabrać całkowicie.
Ofiary się starzeją, więc odchodzą, i ich ubywa.
Poprosić sprawiedliwych by dofinansowali.
7 1
odpowiedź
User
AnnaS
Ci którzy palili, rzucili,żeby móc wykupić lekarstwo, albo kupiś chlebek dzieciom. I co teraz maja rzucić, co jeszcze?
4 1
odpowiedź
User
Artur
Jaka "piękna katastrofa".
Aż miło się czyta.
8 2
odpowiedź
User
omega
Do polityków PiS-u niech się zwróci, bo tylko oni do tego szajsu chodzą. Nie palę papierosów i nie dam ani złamanego grosza. Niech wykopie te pieniądze na Stocznię, co ukradł pasibrzuch jeden. Ten niby apel pokazuje, że KRRiT miała rację w sprawie decyzji o nieudzieleniu miejsca na mux 1 TV Trwam.
9 3
odpowiedź
User
ehg
Nie daj w dwie niedziele na tacę, a daj zamiast tego na TV Trwam!
3 5
odpowiedź
User
fanfan
Ojcze Rydzyku Tobie mam dać pieniądze? Na co? Na lanie jadu? Nigdy w życiu.
7 1
odpowiedź
User
ja
Chciałbym mieć dostęp do tego konta Radia Maryja! Wiele bym dał, żeby zobaczyć jakiego rzędu kwoty tam wpływają i ile się tam uzbierało.
1 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing