WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nike przegląda oferty agencji interaktywnych, niska cena jedynym kryterium

Polska na 32. miejscu na świecie w szybkości internetu, na czele Singapur i Norwegia (TOP 130)

2018-01-09 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W grudniu 2017 roku najszybszy internet stacjonarny na świecie posiadali użytkownicy w Singapurze, w Norwegii zaś dostępna jest najsprawniejsza sieć mobilna - wynika z danych firmy analitycznej Ookla. Polska znalazła się na 32. miejscu w kategorii połączeń stacjonarnych z wynikiem 44,7 Mb/s i spadła o 3 pozycje w rankingu mobilnym ze średnią prędkością 22,8 Mb/s.

Polska na 32. miejscu na świecie w szybkości internetu, na czele Singapur i Norwegia (TOP 130)

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą grudnia ub.r.

Według raportu światowa średnia prędkość stacjonarnych połączeń internetowych wyniosła pod koniec ub.r. 40,71 Mb/s w wypadku pobierania danych oraz 20,33 przy ich wysyłaniu do sieci.

Najszybszy internet stacjonarny posiadają obecnie mieszkańcy Singapuru – prędkość pobierania wynosi tam średnio 161,21 Mbit/s. Na 2. miejscu znalazła się Islandia (145,64 Mb/s) wyprzedzając Hong Kong (141,56 Mb/s).

W kategorii połączeń stacjonarnych Polska znalazła się na 32. pozycji. W naszym kraju w grudniu ub.r. średnia prędkość łączy wyniosła 44,76 Mb/s, ten wynik poprawił miejsce Polski w rankingu o 3 oczka.

W wypadku mobilnych połączeń z internetem odnotowano niższe prędkości niż przy łączach stacjonarnych, średnia światowa osiągnęła poziom 21,25 Mb/s (download) oraz 8,88 Mb/s (upload).

Najlepszy rezultat – 61,20 Mb/s należał do Norwegii, na podium znalazły się także Malta (54,36 Mb/s) oraz Holandia (54,17 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska spadła o 3 pozycje w porównaniu z poprzednim pomiarem notując średnią prędkość połączeń na poziomie 22,85 Mb/s, co dało naszemu krajowi 54. miejsce w światowym zestawieniu.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Ookla, internet, speedtest.net

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia