WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jak Allegro promowało „Legendy polskie” wśród internautów (case study)

Gorący temat

Andrzej Duda: nic nie wiem o współpracy z Cambridge Analytica w mojej kampanii wyborczej, to fake news

8

Super Sprzedawca zastąpi Standard Allegro, kupujący z bonusowymi Monetami

2017-08-08 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Serwis Allegro zapowiedział wprowadzenie nowego programu przeznaczonego dla sprzedających. Funkcjonujący obecnie Standard Allegro zostanie zastąpiony przez Super Sprzedawcę. W założeniach po spełnieniu wysokich wymagań co do jakości obsługi Super Sprzedawcy będą mogli zachęcać klientów do kolejnych zakupów w serwisie Monetami wymienianymi na kupony rabatowe.

Super Sprzedawca zastąpi Standard Allegro, kupujący z bonusowymi Monetami

W komunikacie Allegro informuje, że program Super Sprzedawca pojawi się w serwisie od 10 sierpnia br. i zastąpi wprowadzony w 2011 r. Standard Allegro.

Allegro wyjaśnia, że dotychczasowy program przynosił korzyści jedynie sprzedającym, którzy uzyskiwali zniżki na płatne wyróżnianie ofert w serwisie. Natomiast nowy program przyniesie korzyści zarówno klientom kupującym na Allegro, jak i sprzedawcom.

Od 10 sierpnia kupując oferty od Super Sprzedawców - zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej Allegro - będzie można zbierać bonusowe Monety, od 1 do 20 w zależności od wartości kupionego przedmiotu. Korzyścią dla sprzedawców ma być automatyczne przyznawanie klientom Monet za zakupy towarów we wszystkich ofertach oznaczonych symbolem Super Sprzedawcy. Ponadto według zapowiedzi ich oferty będą wyświetlane wyżej w wynikach wyszukiwania uwzględniających parametr trafności. Będą też mieli priorytetowy dostęp do Pomocy Allegro oraz zaproszenia do testów, szkoleń i na spotkania biznesowe.

Allegro przewiduje, że w ramach nowego programu każdemu Super Sprzedawcy zostanie bezpłatnie przyznana pula Monet do rozdania - do 100 tys. miesięcznie w zależności od wysokości obrotów. Po wyczerpaniu bezpłatnej puli Super Sprzedawcy będą mogli dokupić kolejne Monety.

Serwis podkreśla, że oprócz nowych wyższych mierzalnych standardów obsługi, które musi spełnić kandydat na Super Sprzedawcę wprowadzona zostanie także indywidualna weryfikacja jakości obsługi klienta - treści odpowiedzi na oceny, korespondencji w dyskusjach i zgłoszeń od kupujących. Weryfikacja będzie prowadzona przez zespół Allegro.

Według danych podawanych przez Allegro konta w serwisie posiada obecnie ponad 20 mln Polaków, a 16 mln odwiedza serwis każdego miesiąca. Ponad 85 proc. transakcji dotyczy produktów nowych, sprzedawanych po ustalonej cenie. Allegro współpracuje z kilkuset markami, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych oraz dystrybutorów.

Według badania Gemius/PBI w maju br. Allegro.pl zanotowało 15,55 mln realnych użytkowników i 1,43 mld odsłon.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Allegro, Standard Allegro, Super Sprzedawca

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia