WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

W „Wiadomościach” autoryzacja wypowiedzi Michała Tuska dla „Wprost” dowodem jego kłamstwa

Wydawca „Super Expressu” przeprasza Michała Tuska za tekst dot. OLT Express

2017-09-06 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W serwisie internetowym „Super Expressu” pojawiły się przeprosiny od wydającego dziennik Muratora dla Michała Tuska za tekst z sierpnia 2012 roku sugerujący, że Tuskowi w związku z pracą dla OLT Express grozi do 10 lat więzienia.

Michał Tusk Michał Tusk

Przeprosiny dotyczą artykułu zamieszczonego w „Super Expressie” 23 sierpnia 2012 roku, niedługo po upadku linii lotniczych OLT Express i firmy finansowej Amber Gold. Dla OLT Express przez kilka miesięcy pracował Michał Tusk, w czerwcu br. zeznawał w tej sprawie przed sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold.

W tekście „SE” zrelacjonowano rozmowę prezesa stowarzyszenia „Stop korupcji” Tomasza Kwiatka z „Gazetą Polską Codziennie”, który stwierdził, że „jest podejrzenie, że Michał Tusk dopuścił się dwóch poważnych przestępstw”. Dodano, że za pierwsze Tuskowi grozi do 10 lat więzienia, a za drugie - do dwóch lat.

Michał Tusk pozwał za ten tekst wydawcę „Super Expressu” o ochronę dóbr osobistych. Domagał się publikacji przeprosin i 30 tys. zł odszkodowania. Sąd pierwszej instancji jesienią 2014 roku przychylił się do jego roszczeń, natomiast w maju br. Sąd Apelacyjny w Warszawie zmniejszył wysokość odszkodowania z 30 do 5 tys. zł. Jednocześnie nakazał Muratorowi publikację przeprosin dla Michała Tuska w wydaniu papierowym „Super Expressu” oraz przez 7 dni w serwisie SE.pl.

W środę przeprosiny pojawiły się na stronie główne SE.pl, są widoczne u góry witryny.

Według danych ZKDP w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 127 492 egz. Natomiast serwis SE.pl w marcu br. zanotował 5,48 mln realnych użytkowników i 21 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Autor: kj

Wiecej informacji: Super Expressu, Murator, Michał Tusk, OLT Express

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia