SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Statoil zmieni nazwę na Equinor, zainwestuje więcej w energię odnawialną

Norweski koncern naftowy Statoil zamierza zmienić nazwę na Equinor, która ma oddawać nowy kierunek rozwoju spółki. Według zapowiedzi największy norweski dostawca paliw do 2030 roku przeznaczy 20 procent środków na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Article

Decyzję o zmianie nazwy Statoil na Equinor podjął zarząd spółki, będzie ona musiała uzyskać akceptację akcjonariuszy podczas zgromadzenia w połowie maja br. Największy udziałowiec Statoil - norweski rząd posiadający 67 proc. akcji spółki już teraz poparł pomysł rebrandingu i stojącą za nim nową strategię firmy.

Statoil wyjaśnia, że nazwa Equinor pochodzi częściowo od angielskich słów equal, equality oraz equilibrium oznaczających równowagę i równość, a „nor” wskazuje na norweskie pochodzenie marki.

- Statoil zmienia się wraz z tym jak zmianom ulega cały nasz świat - podkreślił w komunikacie Jon Erik Reinhardsen, prezes zarządu Statoil. - Dzisiaj mamy do czynienia z trwającą największą w dziejach transformacją dotyczącą źródeł energii i nasza spółka zamierza znaleźć się w czołówce tych przemian.

Z kolei Eldar Sætre, CEO Statoil przypomniał, że norweski dostawca paliw jest obecny na rynku od 50 lat i zamierza na nim pozostać kolejne pół wieku, choć w nieco innej roli niż dotąd.

Nowa nazwa firmy ma być odzwierciedleniem zmiany jej głównych celów strategicznych. Statoil zamierza znacznie poszerzyć źródła z których chce produkować energię. Postawi na ekologiczne rozwiązania i redukcję tradycyjnych paliw, takich jak ropa naftowa. Według zapowiedzi do 2030 r. spółka zamierza przeznaczyć od 15 do 20 proc. swoich środków na odnawialne źródła energii.

Według doniesień medialnych rebranding Statoil na Equinor będzie kosztował firmę od 230 do 250 mln koron.

Jak już informowaliśmy sieć stacji paliw od Statoil została kupiona przez kanadyjski koncern Alimentation Couche-Tard w 2012 roku. W maju ub.r. podjęto decyzję o zastąpieniu na polskim rynku marki Statoil nazwą Circle K.

 

Dołącz do dyskusji: Statoil zmieni nazwę na Equinor, zainwestuje więcej w energię odnawialną

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Przecież dopiero co w Cyrk się zmienili?
13 5
odpowiedź
User
jak
Może byście jak ludzie wytłumaczyli w tekście, że oni sieć stacji sprzedali i nie będą kolejny raz zmieniać ich nazwy. Robicie kopiuj-wklej i do tego się wasze informowanie ogranicza.
18 1
odpowiedź
User
andre
o rany, znowu zmiana nazwy, to jakaś epidmia, zmieniać cos co jest na dobre zakodowane w ludzkiej pamięci , MASAKRA ! (wczesniej jakis Cyrkiel...)
7 2
odpowiedź
User
seba
STATOIL sprzedał swoje stacje benzynowe kanadyjskiej spółce i to jest CYRK, który własnością Statoil już nie jest ... więc Cyrk pozostanie Cyrkiem

Rozumiem posunięcie STATOIL, który to zawsze ta nazwą ze stacjami paliw się będzie kojarzył
9 0
odpowiedź
User
xxx
Od mieszania herbata słodsza się nie zrobi.
1 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing