WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Tele Tydzień” najchętniej kupowanym tygodnikiem w I-III kwartale, „100 rad” w czołówce

Magazyny z serii „Lego” na czele sprzedaży w I-III kwartale

2018-01-02 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W pierwszych trzech kwartałach 2017 r. na pozycji lidera sprzedaży ogółem wśród pism dla dzieci znalazło się „Lego Ninjago”. Największy wzrost w zestawieniu zanotował magazyn „Lego Friends. Magazyn”, a na czele spadków znalazł się „Nick Jr. Magazyn” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Magazyny z serii „Lego” na czele sprzedaży w I-III kwartale

Z danych Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że średnia sprzedaż ogółem miesięcznika „Lego Ninjago” (Media Service Zawada) w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku wyniosła 53 931 egz. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej tytuł zanotował spadek wynoszący 10,11 proc.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Wiceliderem był magazyn „Lego Nexo Knights” (Media Service Zawada). Jego średnia sprzedaż ogółem zwiększyła się o 8,17 proc. do 48 661 egz. Magazyn ten jest wydawany od lutego 2016 r.

Podium uzupełniają „Zabawy i Marzenia z Barbie” (Egmont Polska) ze średnim wynikiem na poziomie 42 565 egz., wyższym o 1,12 proc. niż rok wcześniej. Rok wcześniej tytuł ten był czwarty.

Z siódmego na czwarte miejsce awansował magazyn „Lego Friends. Magazyn” (Media Service Zawada) ze średnią sprzedażą na poziomie 42 101 egz. W porównaniu do pierwszych trzech kwartałów 2016 roku pismo to zanotowało wzrost wynoszący 31,38 proc. - największy w zestawieniu.

Z kolei największy spadek, wynoszący 16,31 proc. do 20 387 egz., odnotował „Nick Jr. Magazyn” (Media Service Zawada). W zestawieniu spadł on z miejsca 11. na 17.

We wrześniu 2017 roku sprzedaż ogółem lidera, czyli „Lego Ninjago”, wyniosła 48 129 egz., po spadku względem września 2016 roku o 23,48 proc. Drugi był magazyn „Lego Friends. Magazyn”, który awansował z miejsca ósmego (40 457 egz.; wzrost o 45,74 proc. - największy w zestawieniu). Podium uzupełnia „Mój Kucyk Pony” (Egmont Polska; 38 186 egz.; do góry o 12,79 proc.).

Z kolei największą stratę w tym ujęciu miał miesięcznik „Lego Nexo Knights” - było to 35,54 proc. do poziomu 33 644 egz.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

 

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Lego Ninjago, Lego Nexo Knights, Auta, miesięcznik dziecięcy, zkdp

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia