WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Tylko „Puls Biznesu” ze wzrostem sprzedaży w listopadzie - „Gazeta Wyborcza” straciła 26 tys. egz.

„Gazeta Pomorska” liderem sprzedaży, tylko „Kurier Poranny” na plusie

2018-01-08 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W listopadzie ub.r. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród codziennych gazet regionalnych i lokalnych była „Gazeta Pomorska”. Prawie wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „Express Ilustrowany”. Zyskał tylko „Kurier Poranny” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Gazeta Pomorska” liderem sprzedaży, tylko „Kurier Poranny” na plusie

Średnia sprzedaż ogółem „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) w listopadzie 2017 roku wyniosła 31 403 egz., czyli o 11,43 proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę zajął „Dziennik Zachodni” (Polska Press Grupa), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 16,49 proc. do 26 876 egz.

Podium uzupełnia „Głos Wielkopolski” (Polska Press Grupa). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu w listopadzie 2017 roku wyniosła 22 994 egz., po spadku o 11,95 proc.

Jedynym wzrostem - o 4,43 proc. do 4 884 egz. - pochwalić się mógł „Kurier Poranny” (Polska Press Grupa). Dziennik ten w zestawieniu awansował z 23. na 21. lokatę.

Najwięcej stracił natomiast „Express Ilustrowany” (Polska Press Grupa), który w rankingu uplasował się tuż za podium. Średni wynik tego dziennika zmniejszył się o 18,69 proc. i ostatecznie wyniósł 18 794 egz.

W listopadzie ub.r. w porównaniu do października ub.r. największym wzrostem wśród dzienników regionalnych pochwalić się mógł „Kurier Poranny” - było to 8,97 proc.

Na czele spadków znalazł się tutaj „Dziennik Zachodni”, który stracił 7,38 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Gazeta Pomorska, Dziennik Zachodni, Głos Wielkopolski, dziennik regionalny, dziennik lokalny, zkdp

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia