WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Sprawiedliwe sądy”: w prasie na razie w „Do Rzeczy”, „Sieci” i „Naszym Dzienniku”, parodia od PO (wideo)

Gorący temat

TVP Sport będzie transmitować turnieje e-sportowe Intel Extreme Masters i ESL

0

Obywatele RP odpowiadają na „Sprawiedliwe sądy”: tak wygląda propaganda za pieniądze firm państwowych (wideo)

2017-09-14 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Organizacja Obywatele RP w ramach odpowiedzi na akcję „Sprawiedliwe sądy” przygotowała billboardy w podobnej konwencji graficznej z hasłami „Tak wygląda propaganda za pieniądze firm państwowych” i „Witamy w państwie PiS”.

Obywatele RP odpowiadają na „Sprawiedliwe sądy”: tak wygląda propaganda za pieniądze firm państwowych (wideo)

Trwająca od tygodnia kampania „Sprawiedliwe sądy”, organizowana przez Polską Fundację Narodową, ma na celu przekonać polskie społeczeństwo, że nasz system sądowniczy wymaga gruntownej reformy. Reklamy z kampanii, utrzymane w czarno-białej kolorystyce, z jednej strony opisują negatywne zjawiska w obecnym sądownictwie, a z drugiej - ogólne koncepcje, jak można to zmienić.

Wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Macie Świrski poinformował w środę, że budżet akcji wynosi ok. 10 mln zł. 240 tys. zł otrzyma agencja Solvere (założona niedawno przez Piotra Matczuka i Annę Plakwicz, poprzednio pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zajmujących się m.in. wizerunkiem Beaty Szydło), która odpowiada za serwis Sprawiedliwesady.pl. Polska Fundacja Narodowa dysponuje rocznym budżetem wynoszącym prawie 100 mln zł, na który złożyło się 17 czołowych spółek państwowych.

W środę stowarzyszenie Obywatele RP rozpoczęło swoją akcję odpowiadającą na „Sprawiedliwe sądy”. Kontrkampania jest oparta na grafice w podobnej konwencji kolorystycznej, z hasłami „Tak wygląda propaganda za pieniądze firm państwowych” i „Witamy w państwie PiS”.

- Oburzająca i bezprecedensowa akcja PFN, byłaby niemożliwa w demokratycznym państwie. Rząd skłonił spółki skarbu państwa do wyłożenia pieniędzy, aby prywatna firma, na prywatnych słupach reklamowych wywiesiła setki plakatów oczerniających sądy - trzeci filar władzy. My Obywatele RP, nie godzimy się na to. Za całą akcję, de facto promującą PiS płaci Polska Fundacja Narodowa utworzona przez największe Spółki Skarbu Państwa. Przekazały one na tę propagandę 19 milionów złotych, wyjętych z naszych kieszeni - uzasadnili Obywatele RP.

- Kampania ma promować  zmiany w systemie wymiaru sprawiedliwości, które ma wykonywać jednoosobowo, niekontrolowany przez nikogo Zbigniew Ziobro, prawnik bez doświadczenia i osiągnięć, który dzięki karierze politycznej doszedł do ministerialnego stołka. My, Obywatele RP od dwóch lat stawiamy opór bezprawiu PiS na Krakowskim Przedmieściu. I deklarujemy, że każde kolejne takie działanie będziemy piętnowali - dodała organizacja.

 

Akcja Obywateli RP obejmuje billboardy (pierwszy odsłonięto w środę w Warszawie przy skrzyżowaniu ulic Conrada i Reymonta), graffiti, plakaty i T-shirty.

Autor: tw

Wiecej informacji: Sprawiedliwe sądy, Obywatele RP

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia