WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sony na CES 2018: nowe produkty, urządzenia AI x Robotics, przetworniki obrazu dla motoryzacji

Gorący temat

WP wytyka Magdalenie Ogórek „#ogórkizmy” w książce i honorarium z dotacji - Ogórek bronią publicyści „Sieci” i „Do Rzeczy”

0

Sony: nowe telewizory OLED i LCD 4K HDR (wideo)

2018-01-10 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sony Europe zapowiedziało nowe i rozszerzone serie telewizorów 4K HDR, w tym serie AF8 i XF90.

Sony XF90 Sony XF90

W 2017 r. Sony wzbogaciło ofertę telewizorów, powiększając rodzinę Bravia o nową serię telewizorów OLED 4K HDR: Bravia A1. Zastosowano w niej m.in. wzornictwo One Slate oraz technologię dźwięku Acoustic Surface. Obecnie Sony wykorzystuje te innowacje, by rozwinąć linię Bravia OLED i udostępnić nowe telewizory OLED szerszemu kręgowi odbiorców. W nowej serii AF8 ponownie wykorzystano układ przetwarzania obrazu Sony 4K HDR Processor X1 Extreme oraz technologię Acoustic Surface.

Modele z serii AF8, o przekątnej 65 i 55 cali, odznaczają się szerokim kątem widzenia i sterowaniem ośmioma milionami pikseli OLED w celu zapewnienia obrazu 4K HDR, a dodatkowo, dzięki technologii Acoustic Surface dźwięk dobiega prosto z ekranu. Stylistyka One Slate eliminuje z widoku wszystkie głośniki. Nowa konstrukcja ze zmniejszoną podstawą rozszerza zakres miejsc, w których można umieścić model z serii AF8.

Seria AF8 obejmuje ponadto technologie Triluminos Display i 4K X-Reality Pro, a także zgodność z technologią HDR.

Równolegle Sony rozszerza ofertę modeli LCD. W nowej serii XF90, wyposażonej w procesor X1 Extreme, znajdą się modele z ekranami o rozmiarze 75, 65, 55 i 49 cali.

W serii XF90 wprowadzono technologię X-Motion Clarity, która służy do zapewnienia płynnego i wyraźnego obrazu dynamicznych akcji. Technologia ta wykorzystuje firmowe algorytmy lokalnego przyciemniania i zwiększania jasności diod LED w systemie podświetlenia, dzięki czemu steruje poziomem luminancji i optymalizuje czas emisji światła.

Seria XF90 obejmuje także układ 4K HDR Processor X1 Extreme, technologie X-tended Dynamic Range Pro, X-Motion Clarity, Triluminos Display i 4K X-Reality Pro, a także zgodność z HDR.

Serie AF8 i XF90 będą ponadto zgodne z systemem Dolby Vision: formatem HDR opracowanym przez firmę Dolby Laboratories.

Telewizory Sony z platformą Android TV z oferty na rok 2018 współpracują również z "inteligentnymi" głośnikami, takimi jak Amazon Echo (tylko Wielka Brytania), Google Home (tylko Wielka Brytania, Francja i Niemcy), czy najnowszy model Sony LF-S50G (tylko Wielka Brytania, Francja i Niemcy), które umożliwiają obsługę telewizora bez używania rąk.

Sony Europe ogłosiło ponadto dwie kolejne serie telewizorów 4K HDR, które trafią na rynek w 2018 r.: XF85 i XF80.

Seria XF85 obejmuje telewizory 4K HDR o przekątnej ekranu 85, 75, 65, 55, 49 i 43 cali. W modelach tych zastosowano procesor 4K HDR Processor X1, technologie Triluminos Display i 4K X-Reality Pro, platformę Android TV z funkcją wyszukiwania głosowego, wbudowanym Chromecastem i dostępem do serwisu Google Play, wąską ramkę z aluminium, system chowania przewodów w przypadku ustawiania na stoliku, a także zgodność z technologią HDR.

Z kolei w skład serii XF80 wchodzą telewizory 4K HDR o przekątnej 55, 49 i 43 cali. Wyposażono je w technologie 4K X-Reality Pro i Triluminos Display, wąską ramkę z aluminium, system chowania przewodów w przypadku ustawiania na stoliku, platformę Android TV oraz zgodność z HDR.

Autor: km

Wiecej informacji: Sony, OLED, LCD 4K HDR, telewizor Sony

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia