WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Radio ZET najczęściej cytowane, Wirtualnemedia.pl w top 5 portali

Trójka straciła najwięcej w I półroczu 2017, rośnie Antyradio. Liderem RMF FM

2017-07-31 A A A KOMENTARZE: 31 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W pierwszym półroczu br. na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce znalazło się RMF FM. Największy wzrost słuchalności w zestawieniu zanotowało Antyradio, a na czele spadków była Trójka - raport Wirtualnemedia.pl.

Shutterstock.com Shutterstock.com

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od stycznia do czerwca 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,9 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,2 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 13,2 proc. W pierwszym półroczu ub.r. wynik tej stacji wyniósł 13,8 proc. (strata o 0,6 pkt. proc.).

Na podium znalazła się publiczna Jedynka, której udział w rynku wyniósł 8,4 proc., po spadku o 0,2 pkt. proc.

Oczko niżej uplasowała się Trójka z wynikiem na poziomie 7,2 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 1,2 pkt. proc. Jednocześnie był to zdecydowanie największy spadek w zestawieniu.

Pierwszą piątkę zamyka sieć Eska, której udział w badanym okresie wyniósł 6,4 proc. (w dół o 0,3 pkt. proc.).

Największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 0,5 pkt. proc., odnotowało Antyradio, które zajęło 13. lokatę. Wynik tej stacji zwiększył się do 1,8 proc.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: RMF FM, Radio ZET, Trójka, Jedynka, Eska, radio track

Komentarze (31) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia