WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Cyfrowy Polsat wydłuża o dwa lata spłatę kredytu, do oddania ma ponad 11 mld zł

Skarbówka chce od Cyfrowego Polsatu 24,4 mln zł zaległych podatków z 2012 r., spółka odkłada 144 mln zł na odroczone podatki

2018-03-06 A A A KOMENTARZE: 19 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego nakazał Cyfrowemu Polsatowi zapłatę 24,2 mln zł plus odsetki zaległego podatku za 2012 roku oraz analizuje dodatkowe zobowiązania spółki za 2013 i 2014 wynoszące ok. 35 mln zł. Jednocześnie Cyfrowy Polsat zwiększył zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego o ok. 144 mln zł.

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu

Decyzję dotyczącą niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych za 2012 rok naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego podjął 15 lutego br., a Cyfrowy Polsat poinformował o tym, po przeanalizowaniu pisma, w poniedziałek wieczorem. Kwota zaległego podatku wynosi 24,2 mln zł plus odsetki.

Skąd taka decyzja? Skarbówka zakwestionowała prawo firmy do zastosowania zwolnienia z obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych płatności odsetkowych dokonanych w 2012 roku.

- Przedmiotowa decyzja jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu. Spółka będzie odwoływać się od decyzji Organu, ze względu na posiadane opinie renomowanych podmiotów oraz nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej wynik finansowy - podkreślił Cyfrowy Polsat w komunikacie giełdowym.

Firma zaznaczyła, że Małopolski Urząd Celno-Skarbowy prowadzi analogiczne postępowania dotyczące jej rozliczeń podatkowych za lata 2013-2014. - W przypadku utrzymania niekorzystnej, a zdaniem Spółki błędnej interpretacji przepisów dotyczących przedmiotu sporu, dodatkowe zobowiązania Spółki z tego tytułu odnośnie lat 2013 i 2014 mogą wynieść około 35 mln zł, plus odsetki od zaległości podatkowych - stwierdzono w komunikacie.

Przypomnijmy, że w maju ub.r. Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy zdecydował, że Cyfrowy Polsat ma zapłacić 40,6 mln zł więcej podatku dochodowego (plus odsetki od zaległości podatkowych) za 2011 rok.

W poniedziałek Cyfrowy Polsat poinformował, że przeanalizował wpływ wprowadzonych z początkiem br. zmian przepisów podatku dochodowego od osób prawnych na kwoty aktywów oraz zobowiązań z tytułu odroczonego podatku dochodowego wykazywanych w skonsolidowanym bilansie Grupy Polsat na koniec ub.r.

- Zgodnie z obowiązującymi wymogami Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej aktywa oraz zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego są ujmowane w skonsolidowanym bilansie Grupy Polsat w odniesieniu do wartości bilansowych i podatkowych określonych dla poszczególnych elementów majątku netto Grupy Polsat - podano.

W efekcie analizy zdecydowano, że w skonsolidowanym bilansie na koniec ub.r. trzeba zwiększyć wartość zobowiązań z tytułu odroczonego podatku dochodowego o ok. 144 mln zł. - Podatek dochodowy w skonsolidowanym rachunku zysków i strat grupy kapitałowej, pomniejszając tym samym skonsolidowany zysk netto w czwartym kwartale 2017 roku - przekazała firma.

Zaznaczyła, że ostateczna wartość dodatkowych zobowiązań zostanie podana w skonsolidowanym sprawozdaniu za ub.r., które zostanie opublikowane 22 marca.

W pierwszych trzech kwartałach br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 7,25 mld zł wpływów ze sprzedaży (wobec 7,19 mln zł rok wcześniej) i 788 mln zł zysku netto (po wzroście o 108,8 w skali roku).

Autor: tw

Wiecej informacji: Cyfrowy Polsat, urząd skarbowy, podatek

Komentarze (19) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia