WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

"Kobiety mafii" - nowy film Patryka Vegi

Serial „Botoks” od 31 stycznia na Showmaxie

2018-01-02 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W środę, 31 stycznia na platformę Showmax.com trafi pierwszy z sześciu odcinków serial „Botoks”, rozwijający fabułę znaną z filmu pod tym samym tytułem.

Serial „Botoks” od 31 stycznia na Showmaxie

„Botoks” w reżyserii Patryka Vegi w wersji serialowej stanowi rozszerzenie wątków znanych z filmu, który na ekrany kin trafił 29 września ubiegłego roku. Tylko w pierwszym tygodniu emisji obejrzało go ponad milion widzów. Po trzech tygodniach liczba ta wzrosła do ponad 1,8 mln. W produkcji wystąpili m.in. Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijanski, Janusz Chabior, Grażyna Szapołowska i Wojciech Machnicki.

Film wywołał wiele kontrowersji m.in. ze względu na sposób ukazania polskiej służby zdrowia. "Botoks" to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów.

- Punktem wyjścia były rozmowy z lekarzami - opowiadał Vega. - Twierdzili, że nie ma współczesnego filmu, ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia. Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samych siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz.

W kosztach filmu partycypował serwis Showmax.com. Serwis poinformował, że premierowy odcinek serialu pod tym samym tytułem trafi na platformę 31 stycznia. - Jeśli film tobą wstrząsnął, serial wbije Cię w fotel - czytamy na plakacie.

„Botoks” odniósł także komercyjny sukces w Wielkiej Brytanii – po 10 dniach emisji został kasowym, nieanglojęzyczny filmem roku 2017.

To kolejna polska produkcja na wyłączność w Showmaxie i kolejny serial Patryka Vegi

Showmax od startu na polskim rynku w lutym ub.r. zaangażował się w produkcję internetowego serialu satyrycznego „Ucho prezesa”, którego kilka odcinków zamieszczono wcześniej na YouTubie. W ramach współpracy kolejne odcinki pojawiają się premierowo na Showmaxie, a na YouTubie są udostępniane tydzień później. Nakręcono też kilka odcinków specjalnych dostępnych wyłącznie dla subskrybentów Showmaxu. Pod koniec ub.r. zawarto umowę, w ramach której „Ucho prezesa” będzie też emitowane w Telewizji WP (nowe odcinki będą pojawiać się tam z opóźnieniem).

Od początku grudnia Showmax realizuje na żywo polską wersję programu satyrycznego „Saturday Night Live”. Jego pierwsze odcinki były też emitowane na YouTubie. Przedstawiciele Showmaxa nie podają wyników oglądalności programu, ale deklarują, że są z nich zadowoleni.

Poprzednim filmem Patryka Vegi, który w mocno rozbudowanej wersji pokazano jako serial, były „Służby specjalne”. Film wyświetlano w kinach jesienią 2014 roku, natomiast 5-odcinkowy serial wiosną 2015 roku wyemitowała TVP2.

Według badania Gemius/PBI w październiku ub.r. serwis Showmax miał 969,1 tys. realnych użytkowników i 15,23 mln odsłon, a aplikacja mobilna witryny - 148,8 tys. użytkowników.

Autor: jd

Wiecej informacji: Botoks, Showmax.com, Patryk Vega

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia