WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Onet z najpopularniejszą stroną główną. Zyskały też WP, Interia i Gazeta.pl

Gorący temat

TVP Sport będzie transmitować turnieje e-sportowe Intel Extreme Masters i ESL

1

Serwisy erotyczne odwiedza ponad 40 proc. polskich internautów. Datezone i Bongacams przed Pornhubem i RedTube’em (TOP 10)

2018-02-14 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Ponad 40 proc. polskich internautów odwiedziło w grudniu 2017 r. strony o tematyce erotycznej. To ponad 11 mln użytkowników sieci, którzy łącznie wygenerowali niespełna 1,5 mld odsłon. Około połowa z nich pochodziła z urządzeń mobilnych. Na strony erotyczne internauci poświęcili średnio 2 godz. i 23 min miesięcznie - wynika z analizy Gemiusa.

Eros Ramazzotti Eros Ramazzotti

Największe zainteresowanie stronami erotycznymi w Polsce wykazują osoby w wieku 25-34 oraz 35-44 lata. W przeważającej mierze są to mężczyźni (7,2 mln użytkowników), natomiast kobiet jest mniej o prawie połowę (3,8 mln).

Najaktywniejsza grupa użytkowników portali erotycznych to osoby z wykształceniem średnim i wyższym. Miesięcznie generują oni odpowiednio 436 mln i 330 mln odsłon. Wśród mieszkańców wsi odnotowano trzykrotnie większy ruch na portalach erotycznych niż wśród użytkowników z miast od 50 do 100 tys. mieszkańców. Najwięcej odsłon wykonali internauci zamieszkujący województwa mazowieckie, śląskie oraz małopolskie.

Liderem wśród stron erotycznych jest serwis Datezone.com, który pozycjonuje się jako portal randkowy dla dorosłych. W grudniu 2017 r. odwiedziło go 4,4 mln użytkowników, co stanowi 16 proc. internautów surfujących po stronach z erotyką. Na drugim miejscu plasuje się serwis Bongacams.com z sekskamerkami na żywo, którego liczba użytkowników przekracza 3,7 mln. Pod względem liczby odsłon Bongacams.com pozostaje jednak daleko w tyle za Datezone.com, który ma ich prawie 2,5 razy więcej (92,5 mln do 38,7 mln).

Wysokie wyniki w grudniu 2017 r. uzyskał także serwis erotyczny Xnxx.com. Co prawda jego zasięg na poziomie 7,2 proc. jest ponad dwa razy mniejszy niż lidera Datezone.com, ale liczba odsłon (184 mln) jest najwyższa wśród konkurencji. Portal Xnxx.com odnotował również dużą liczbę odsłon na urządzeniach mobilnych – 103 mln (grudzień 2017). Z kolei na ekranach komputerów osobistych i laptopów najwięcej odsłon zebrały serwisy Pornhub.com (87,8 mln) oraz Datezone.com (87,3 mln).

TOP 3 portale erotyczne wśród mężczyzn to: Datezone.com, Bongacams.com oraz Pornhub.com. Wśród kobiet dwa pierwsze miejsca zajmują te same serwisy, natomiast trzecie miejsce przypadło Erodate.pl - w grudniu 2017 r. odwiedziło go 77,5 tys. pań, generując ponad 4,6 mln odsłon.

Autor: km

Wiecej informacji: serwisy erotyczne, pornografia, Datezone, Bongacams, Pornhubem, RedTube, Gemius/PBI

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia