WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Wyborcza” sprzedawała średnio w sierpniu 101 828 egz., największy spadek wśród dzienników

Ryszard Petru wycofał pozew przeciw „Sieci”, bo jego biuro nie podało konkretów pytającemu dziennikarzowi

2017-10-09 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru wycofał pozew przeciw tygodnikowi „Sieci” (Fratria) za artykuł sugerujący, że rozliczył jako służbowe wyjazdy (m.in. wspólnie z Joanną Schmidt) niezwiązane z pracą poselską. Oficjalnym powodem jest to, że biuro poselskie Petru nie udzieliło konkretnych odpowiedzi na szczegółowe pytania dziennikarza „Sieci”.

Ryszard Petru Ryszard Petru

Artykuły o wspólnych podróżach służbowych Ryszarda Petru i Joanny Schmidt zostały opublikowane w drugiej połowie stycznia br. w tygodniku „Sieci” (wówczas ukazującego się pod nazwą „W Sieci”). W tekstach opisano, że w ub.r. oboje posłowie parokrotnie wyjeżdżali wspólnie w różne miejsca, zatrzymując się w luksusowych hotelach. Każdemu posłowi przysługuje do 7,6 tys. zł rocznie zwrotu kosztów noclegów związanych z pełnieniem mandatu poselskiego.

- W dokumentach nie znajdujemy śladu z ich działalności politycznej w tych dniach, a na wiele szczegółowych pytań otrzymujemy zdawkowe odpowiedzi: „Posłanka jest reprezentantką całego suwerena i powinna utrzymywać kontakty z wyborcami na terytorium całej Polski” - napisano w tygodniku „Sieci”.

Ryszard Petru szybko zapowiedział pozwanie obu tytułów za te publikacje. - Wszelkie doniesienia z artykułów w „SE” i „W Sieci” są całkowicie nieprawdziwe, oszczercze i skandaliczne. Wszystkie wymienione w artykule hotele i wyjazdy były wyjazdami grupy posłów Nowoczesnej i miały charakter służbowy - ocenił w oświadczeniu.

W pozwie przeciw wydawcy „Sieci” przewodniczący Nowoczesnej domagał się od wydawcy tygodnika przeprosin za podanie „nieprawdziwych informacji dotyczących okoliczności wyjazdów służbowych związanych ze sprawowaniem przez niego funkcji posła, w tym bezpodstawne zarzucenie mu nieprawidłowości w wykorzystywaniu publicznych pieniędzy do celów prywatnych”. Chciał też, żeby wydawca zapłacił 50 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Petru wycofuje pozew, bo dziennikarz „Sieci” nie dostał szczegółowych odpowiedzi na pytania

W piątek podczas pierwszej rozprawy w Sądzie Okręgowym w Warszawie reprezentujący Ryszarda Petru mecenas Maciej Ślusarek stwierdził, że wycofuje pozew wobec wydawcy „Sieci”. Adwokat wyjaśnił, że dziennikarz tygodnika, przygotowując artykuł, wysłał szczegółowe pytania do biura poselskiego szefa Nowoczesnej, po czym otrzymał jedynie ogólnikową odpowiedź.

Z kolei reprezentujący Fratrię mecenas Dariusz Pluta poinformował, że pozwani nie będą starali się uzyskać zwrotu kosztów sądowych.

Proces Petru z wydawcą „Super Expressu” ma ruszyć w listopadzie br. Mec. Maciej Ślusarek nie powiedział, czy również w tym przypadku pozew zostanie wycofany.

Autor: tw

Wiecej informacji: Ryszard Petru, Sieci, Fratria, Super Express

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia