WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

RMF FM ma najwięcej słuchaczy wśród dyrektorów, wolnych zawodów i pracowników umysłowych. Trójka najbardziej w dół

Gorący temat

TVP Sport będzie transmitować turnieje e-sportowe Intel Extreme Masters i ESL

1

Rusza konkurs na 45-lecie „Sygnałów Dnia”. Anegdoty zwycięzców trafią na antenę radia

2018-02-12 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W poniedziałek, 12 lutego zaczyna się nowy konkurs Programu 1 Polskiego Radia, związany z 45-leciem audycji „Sygnały Dnia”. Zwycięskie relacje słuchaczy zostaną wyemitowane na antenie radia.

fot. Polskie Radio fot. Polskie Radio

Słuchacze, którzy chcą wziąć udział w zabawie, powinni wysłać anegdoty, wspomnienia bądź jakąś osobistą historię, związaną z obchodzącą jubileusz audycją. Wiadomości można wysłać na adres sygnaly@polskieradio.pl lub za pomocą sms pod numer telefonu 71 151 (koszt: 1,23 PLN).

Konkursowe maile i esemesy można wysyłać do soboty, 17 lutego.

Komisja spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze pięć najciekawszych, które zostaną nagrodzone. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w kolejnych audycjach „Sygnały Dnia” między 26 lutym a 2 marca, a nagrodzone historie i wspomnienia zostaną wyemitowane na antenie.

Zwycięzcy słuchacze zostaną też nagrodzeni upominkami - zestawami „jedynkowych” filiżanek.

Audycja pojawiła się na antenie Polskiego Radia 1 marca 1973 roku. Jej autorem, jak i pierwszym prowadzącym był Aleksander Tarnawski. Z początku była odtwarzana z taśmy, z czasem jednak jej formuła została zmieniona i zaczęła być nadawana na żywo. W 1975 roku z początkowych 17 minut została wydłużona do 2 godzin. Wśród prowadzących byli m.in. Tadeusz Sznuk, Andrzej Matul, Zygmunt Chajzer, Roman Czejarek, Zuzanna Dąbrowska, Dorota Gawryluk, Krzysztof Ziemiec i Michał Rachoń.

Teraz program trwa trzy godziny - od godz. 6.00 do 9.00. Nadawany jest od poniedziałku do piątku. W programie m.in. aktualne komentarze polityczne, ekonomia, wiadomości z kraju i zagranicy. Prowadzącymi są: Katarzyna Hejke-Gójska, Henryk Szrubarz, Daniel Wydrych, Piotr Gociek, i Krzysztof Grzesiowski.

Według danych Radio Track w 2017 r. udział PR1 w rynku słuchalności wyniósł 8 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Sygnały Dnia, Program 1, Jedynka

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia