SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Robert Ziębiński na czele redakcji „Playboya”, a Mateusz Zieliński - „CKM”

Obowiązki redaktora naczelnego miesięcznika „Playboy” zaczął pełnić Robert Ziębiński, a zespołem redakcyjnym „CKM” (oba magazyny wydaje Marquard Media Polska) niebawem zacznie kierować Mateusz Zieliński - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z pismami żegnają się poprzedni redaktorzy naczelni: Rafał Księżyk i Piotr Skalski.

Robert Ziębiński Article

Odejście Rafała Księżyka i Piotra Skalskiego to część reorganizacji w Marquard Media Polska wprowadzonej jesienią ub.r. Portfolio prasowe firmy podzielono wtedy na trzy grupy tematyczne: mężczyźni i rozrywka (z pismami „Esquire”, „Playboy” i „CKM”) pod kierownictwem Macieja Gajewskiego, kobiety i rozrywka („Cosmopolitan”, „Shape” i „Joy”) pod kierownictwem Hanny Wolskiej oraz luksus i moda damska („Harper’s Bazar” i „Hot Moda”), którym pokieruje Joanna Góra.

Oprócz Księżyka i Skalskiego wydawnictwo rozstaje się z Karoliną Weber (redaktor naczelną „Joy”) i Magdaleną Soszyńską (naczelną „Hot Moda”).

Rafał Księżyk był redaktorem naczelnym „Playboya” od października 2012 roku, wcześniej przez wiele lat pełnił w redakcji funkcję wicenaczelnego. Piotr Skalski zaczął kierować zespołem redakcyjnym „CKM” w połowie 2012 roku.

Obowiązki redaktora naczelnego „Playboya” przejął właśnie Robert Ziębiński, jego wstępniak znalazł się w nowym numerze pisma. Ziębiński z branżą prasową jest związany od dwóch dekach, pisał teksty m.in. do „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Przekroju”, „Newsweeka” i „Nowej Fantastyki”. Od kilku lat współpracuje z serwisem Dzikabanda.pl, napisał też kilka książek.

Z kolei zespołem redakcyjnym „CKM” będzie teraz kierował Mateusz Zieliński. Poprzednio był sekretarzem redakcji.

Według danych ZKDP w październiku ub.r. sprzedaż ogółem „Playboya” wyniosła 29 084 egz., a „CKM” - 18 815 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Ziębiński na czele redakcji „Playboya”, a Mateusz Zieliński - „CKM”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
O ho
Gorące krzesła? Za rok przeczytamy o nich, że uznali, iż nadszedł czas na nie wyzwania zawodowe :)
17 0
odpowiedź
User
Analityk1
Z całym szacunkiem, ale to piąty garnitur
16 2
odpowiedź
User
Gość
No to pojechali :-) :-) :-) Z każdą decyzją bliżej zaorania. Mózgi :-)
16 0
odpowiedź
User
Malwina
I Ty możesz zostać naczelnym!
19 1
odpowiedź
User
Nikos
Jaka piękna katastrofa...
16 0
odpowiedź
User
o co chodzi?
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, a w tym przypadku ich totalny brak ... i tak za chwileczkę doczekamy się końca
11 0
odpowiedź
User
Zenon.
>Witaj - Tak jeśli Polityka Stała się - Bardzo Nudna i Powtórka - Ciągła to Coś trzeba - Wybrać !!!- Chętnie chciałbym - Patrzeć Nagolaski ? co -Przyciągnie Oczu -ZAINTERESOWANIA - Z poważaniem. ( Polityka stała się bardzo Nudna i BRUTALNA)
0 5
odpowiedź
User
rurku
Na tym zdjęciu wygląda jakby miał 18 lat.
2 1
odpowiedź
User
Janika
I tak wiadomo, że w Marquardzie naczelnym jest księgowa.
10 0
odpowiedź
User
Bartek
A co z nagrodą Sienkiewicza, która nigdy nie została wypłacona?
10 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing