WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rama ważniejsza od „Zbawiciela świata” Leonardo da Vinci w przewrotnej reklamie Ikei

Reklama Ikei jak test ciążowy - sprawdza, czy dostaniesz zniżkę na dziecięce łóżeczko

2018-01-11 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W najnowszej reklamie prasowej szwedzkiego oddziału Ikei zastosowano niecodzienny koncept. Po jej zetknięciu z kilkoma kroplami moczu ciężarnej kobiety, informuje o zniżce na łóżeczko dla dziecka.

Reklama Ikei jak test ciążowy - sprawdza, czy dostaniesz zniżkę na dziecięce łóżeczko

Reklama pojawiła się w poczytnym szwedzkim czasopiśmie dla kobiet „Amelia”. Mechanika jej działania zbliżona jest do testu ciążowego, który pod wpływem zawartych w moczu hormonów występujących u ciężarnych pań zmienia kolor.

Tak samo działa reklama, z tym że zamiast zmiany zabarwienia, na kartce wyłania się informacja o rabacie na zakup łóżeczka dziecięcego.

Reklamę przygotowała agencja Åkestam Holst we współpracy z firmą Mercene Labs.

Sama agencja tak opisuje proces powstawania reklamy dla Ikea:

By interaktywne funkcje reklamy działały w rzeczywistości, musieliśmy dokonać kilku technicznych usprawnień. Pierwszym krokiem był test paskowy. Opiera się on na przeciwciałach, które przyczepiają się do hormonu hCG charakterystycznego dla ciąży – rezultatem jest zmiana koloru.

By wyskalować tę technikę i zaadaptować ją na potrzeby formatu drukowanej reklamy, Mercene Labs wykorzystało doświadczenie w dziedzinie aktywnych materiałów powierzchniowych, które wykorzystywane są w diagnostyce.

Ostrożna selekcja materiałów w połączeniu z kontrolowanymi przepływami kapilarnymi były kluczowe w odniesieniu sukcesu. Usprawnienia, do których zespół doszedł podczas prac nad tą kampanią mogą przydać się w przyszłej diagnostyce.

 

Autor: jd

Wiecej informacji: Ikea, reklama kreatywna, test ciążowy

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia