WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Wyspecjalizowane centra oraz sklepy przy ulicach handlowych przyszłością rynku w Polsce

Gorący temat

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” opowiada o kondycji człowieka, jego bólu i cierpieniu (wywiad)

0

Piąta Aleja w Nowym Jorku najdroższą ulicą handlową świata, w Polsce Nowy Świat w Warszawie

2017-11-16 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Nowojorska Piąta Aleja i dzielnica Causeway Bay w Hongkongu ponownie zajęły pierwsze i drugie miejsce w globalnym rankingu najdroższych ulic handlowych na świecie. Na trzecią pozycję awansowała londyńska New Bond Street, a na czwartą Via Montenapoleone w Mediolanie. Natomiast z trzeciego na piąte miejsce spadły paryskie Pola Elizejskie - wynika z raportu Cushman & Wakefield.

Piąta Aleja w Nowym Jorku najdroższą ulicą handlową świata, w Polsce Nowy Świat w Warszawie

Najdroższą ulicą handlową świata jest nadal Górna Piąta Aleja w Nowym Jorku, gdzie średni roczny czynsz za metr kwadratowy powierzchni wynosi 28 262 euro. Drugie miejsce w rankingu ponownie zajęła hongkońska dzielnica Causeway Bay, pomimo spadku czynszów o 4,7% do 25 673 euro za m kw. rocznie.

W tegorocznym rankingu na trzecie miejsce awansowała londyńska New Bond Street, gdzie czynsze wzrosły od ubiegłego roku o ponad 1/3 (w walucie lokalnej), do 16 200 za m kw. rocznie.

Z czynszami na poziomie 13 500 euro za m kw. rocznie (wzrost o 12,5%) Via Montenapoleone w Mediolanie zajęła czwarte miejsce w globalnym zestawieniu, natomiast paryskie Pola Elizejskie, gdzie średni czynsz wynosi 13 255 euro za m kw. rocznie i nie zmienił się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, spadły na piątą pozycję.

Warszawski Nowy Świat, najdroższa polska ulica handlowa, w globalnym zestawieniu został sklasyfikowany na 38. miejscu. Drugą najdroższą ulicą handlową w Polsce okazała się ulica Floriańska w Krakowie, a dalej uplasowała się ulica Marszałkowska w Warszawie.

Jak czytamy w raporcie w Polsce korzystne wskaźniki ekonomiczne, w tym stopniowo malejące bezrobocie i wzrost wydatków na konsumpcję, przyczyniły się w istotnym stopniu do rozwoju sektora handlowego. Jednak wskutek oddawania do użytku kolejnych centrów handlowych rośnie konkurencja na rynku, co powoduje presję zniżkową na czynsze w niektórych rejonach, a w szczególności w lokalizacjach drugorzędnych.

Internet nie zniszczy ulic handlowych?

- Pomimo napływających z mediów wielu negatywnych informacji globalny rynek handlowy nadal dynamicznie się rozwija, odpowiadając na zmiany technologiczne i demograficzne na całym świecie. Najbardziej prestiżowe lokalizacje, takie jak Górna Piąta Aleja w Nowym Jorku, Causeway Bay w Hongkongu i londyńska New Bond Street, cieszą się największym zainteresowaniem międzynarodowych marek dążących do zapewnienia klientom nowych i ciekawych atrakcji. Najbardziej innowacyjne sieci handlowe łączą platformy sprzedaży w sieci z zakupami w sklepach stacjonarnych, tworząc dla klientów wielokanałową formę dystrybucji, czyli tzw. omnichannel, ale profil i lokalizacja odgrywają bardzo ważną rolę w segmencie premium - uważa Darren Yates, autor raportu i dyrektor działu badań rynku handlowego w firmie Cushman & Wakefield, odpowiedzialny za Europę, Bliski Wschód i Azję.

Tegoroczny 29. raport międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield "Main Streets Across the World" przedstawia ranking 451 najdroższych ulic handlowych świata w 68 krajach, w oparciu o dane własne firmy.

Autor: km

Wiecej informacji: Piąta Aleja w Nowym Jorku, najdroższe ulice handlowe świata, Nowy Świat, Piąta Aleja, ulica handlowa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia