WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Bravo” po 26 latach znika z rynku, Wydawnictwo Bauer stawia na „Bravo Sport” i „Tube News”

„Tele Tydzień” najchętniej kupowanym tygodnikiem w I-III kwartale, „100 rad” w czołówce

2017-12-30 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wśród 10 najchętniej sprzedawanych tygodników w Polsce aż pięć pozycji zajęły pisma plotkarskie. Pierwsze miejsce jednak niezmiennie należało do telewizyjnego magazynu „Tele Tydzień”, a na siódmej lokacie zadebiutowało „100 rad” - top 47 tygodników w raporcie Wirtualnemedia.pl.

„Tele Tydzień” najchętniej kupowanym tygodnikiem w I-III kwartale, „100 rad” w czołówce

Średnia sprzedaż ogółem „Tele Tygodnia” (Wydawnictwo Bauer) w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku wyniosła 718 638 egz. W porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku była ona niższa o 4,29 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Na drugim miejscu uplasował się najpopularniejszy tygodnik yellow „Życie na Gorąco” (Wydawnictwo Bauer), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się w skali roku o 3,08 proc. do poziomu 525 028 egz.

Ostatnią pozycję podium zajął kolejny tygodnik Bauera - „Twoje Imperium”. W pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem tego pisma zmalała o 1,01 proc. do poziomu 319 520 egz.

Kolejne miejsce należało do innego magazynu wydawanego przez Bauera - „To & Owo”. Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 290 357 egz., po spadku o 7,01 proc.

W czołowej piątce znalazł się jeszcze „Tygodnik Angora” (Westa-Druk Mirosław Kuliś), który zanotował stratę o 4,85 proc. do 269 597 egz.

Na siódmym miejscu zadebiutował nowy tygodnik „100 rad” (Wydawnictwo Bauer), który ukazuje się od stycznia tego roku. Skierowany jest on do kobiet w grupie wiekowej „50+”. Jego średnia sprzedaż ogółem do września br. wyniosła 235 701 egz.

Ogółem w top 10 zdecydowanie najwięcej, bo pięć pozycji zajęły tygodniki z segmentu yellow (są to wszystkie tygodniki z tego segmentu dostępne na rynku). Po dwa miejsca należały do magazynów telewizyjnych i pism poradnikowych. Ponadto w pierwszej dziesiątce rankingu znalazł się tygodnik opinii.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Tele Tydzień, tygodnik, zkdp

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia