WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ambasador Izraela o komentarzach dziennikarzy TVP nt. „żydowskich obozów”: niejeden w Europie zostałby bez pracy

Posłanka Partii Pracy chce, żeby Rafał Ziemkiewicz miał zakaz wstępu do Wielkiej Brytanii. „Taki koloryt lokalny”

2018-02-14 A A A KOMENTARZE: 19 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rupa Huq, posłanka Partii Pracy, zaapelowała do brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych, żeby zabronił Rafałowi Ziemkiewiczowi wstępu do Wielkiej Brytanii. Na razie w inne miejsce musi zostać przeniesione spotkanie autorskie Ziemkiewicza w Londynie. - To skandal w biały dzień - komentuje organizujący te wydarzenia Piotr Szlachtowicz. - Takie ataki na instytucje publiczne, żeby nie wynajmowały sali „polskim faszystom”, są na porządku dziennym. Trudno się tym przejmować, taki koloryt lokalny - mówi Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz, fot. Telewizja Republika Rafał Ziemkiewicz, fot. Telewizja Republika

Rafał Ziemkiewicz został zaproszony na trzy spotkania autorskie przez organizację Polska Niepodległa, którą kieruje Piotr Szlachtowicz. W najbliższy piątek ma spotkać się w Bristolu, w sobotę - w Cambridge, a w niedzielę - w Londynie.

Jak poinformował właśnie „Guardian”, posłanka Rupa Huq z Partii Pracy zaapelowała do resortu spraw wewnętrznych, żeby odmówić Rafałowi Ziemkiewiczowi wstępu do Wielkiej Brytanii. Powodem mają być komentarze publicysty uznane za mowę nienawiści.

W tekście w „Guardianie” stwierdzono, że Ziemkiewicz w swoich tekstach porównywał muzułmanów do najeźdźców i barbarzyńców oraz stwierdził, że we Francji muzułmanie czekają, aż wyczerpią się siły białych ludzi, żeby mogli rozszerzyć strefy szariatu.

- Obecność Ziemkiewicz nie przyczyni się do polepszenia relacji międzyrasowych w Wielkiej Brytanii. Tak jak nawoływałam w Izbie Gmin do wydania zakazu wjazdu Donaldowi Trumpowi, tak sądzę, że Rafał Ziemkiewicz nie jest mile widziany na naszej ziemi. To człowiek mający duży dorobek w zakresie antagonizowania, poprzez zaciekłe komentarze, mniejszości społeczne - uzasadniła Rupa Huq.

W efekcie działań posłanki odwołano niedzielne spotkanie Ziemkiewicza w londyńskiej dzielnicy Acton. Zdecydował o tym burmistrz gminy, w której leży ta dzielnica.

- To skandal w biały dzień. W Wielkiej Brytanii każdy, kto ma jakiś emblemat patriotyczny, jest od razu klasyfikowany jako rasista i ksenofob - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Szlachtowicz.

Zapewnia, że niedzielne spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem odbędzie się w Londynie, przy czym w innym miejscu. Początkowo było zaplanowane w restauracji należącej do Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego, ale władze tej organizacji cofnęły zgodę na to wydarzenie.

W tekście „Guardiana” przypomniano, że w lutym ub.r. były ksiądz Jacek Międlar został zatrzymany na lotnisku w Stansted i nie pozwolono mu na wjazd do Wielkiej Brytanii z powodu jego antysemickich i antyislamskich wypowiedzi. Natomiast w październiku ub.r. odwołano spotkanie z Marianem Kowalskim w szkole w Ealing, po tym jak władze placówki poznały jego poglądy i wypowiedzi. Wydarzenie odbyło się w polskiej restauracji, ale dopilnowano, żeby Kowalski nie przemawiał.

W artykule zacytowano Rafała Ziemkiewicza, który podkreślił, że nie widzi powodów do obaw przed jego spotkaniami autorskimi, ponieważ w jego książkach i artykułach nie ma żadnych treści naruszających prawo.

- Wielka Brytania jest terroryzowana przez rozmaite antify. Wobec Polaka jest to szczególnie łatwe, bo moje teksty nie są tłumaczone na angielski, w związku z czym wiedzą tam o mnie tyle, co jakiś lewus im naopowiada - dodaje Ziemkiewicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Takie ataki na instytucje publiczne, żeby nie wynajmowały sali „polskim faszystom”, są na porządku dziennym. Trudno się tym przejmować, taki koloryt lokalny - dodaje.

Autor: tw

Wiecej informacji: Rafał Ziemkiewicz, spotkanie autorskie, Wielka Brytania

Komentarze (19) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia